Home | Notizie | Forum | Club | Cerca 
Subscribe
Share/Save/Bookmark

Bulgaro

Utente: non registrato, entra
Il Forum 2000-2002 e il Forum 2002-2005 sono chiusi. Scrivi nel nuovo Forum 2005-2021
 Club | Utenti | A-Z | Cerca | Statistiche | Il tuo profilo | Incontri | Annunci | Forum 
Discussioni attive | Utenti | Cerca | FAQ
 Tutti i forum
 Форум на Български език
 По света и у нас
 Не им ли писна?
 Forum bloccato
 Versione stampabile
Pagina Precedente | Pagina Successiva
Autore Discussione precedente Discussione Discussione successiva
Pagina di 5

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 08/04/2005 :  15:18:09
Аз, Монелла, лично се интересувам от твоите конкретни приноси в борбата против комунизма в България до периода 10.11.1989 г. Може да ни разкажеш и как си сринала Берлинската стена, също така... Недей да бъдеш излишно скромна...
Vai ad inizio pagina

sonia

Messaggi 2031

Spedito - 08/04/2005 :  18:30:14
x Монелла

Ти ми отговаряш в бълг. форум на въпроси, които ти поставих в италианския. Малко странно като метод...
Ще си позволя да обясня на кое твое твърдение аз ти поставих въпроси:

“Già trovo la parte bulgara del forum un pò strana perché 15 anni dopo che il comunismo è sparito dal nostro pese (o almeno dovrebbe essere così), il forum bulgaro è monopolizzato da persone che ancora sono fedeli a questo regime!”

превод : "намирам малко странна бълг.част на форума, защото 15 години след като комунизмът è изчезнал от нашата страна ( или поне така би трябвало да бъде), бълг.форум е монополизиран от хора, които още са верни на този режим."

?????????????????????????????????????????????????????

След такова твърдение, Монелла, аз наистина не намирам смисъл да водя каквато и да е дискусия с тебе, най-вече върху аргументи, които с БКП нямат нищо общо. Ти би искала да изкараш "партиен другар" Чомски, а сигурно и Папата, предвид антикапиталистическите му настроения. Ами както искаш..

Мене ме вълнуваше, във връзка с атентата на Папата,обществото, в което живея: капитализъм, с неговата идеология "антикомунизъм" ( която за момента се превърна в "антитероризъм"), с неговата манипулация и промивка на мозъците , но от думите ти всичко , което е от ляво е лъжа, всичко от дясно е истина...

Разбираш ли, тези разговори се водят в случай, че човек има някакво съмнение, от рода на “Dubito ergo sum”...

Но ти такива нямаш...ами... обади се , ако случайно в нещо започнеш да се съмняваш...

Соня
Vai ad inizio pagina

monella

Messaggi 17

Spedito - 08/04/2005 :  19:30:02
Hi, sonia.

Аз съм с десни виждания. Така е и нито се срамувам, нито се обиждам като ми казваш това.
Но защо ти така много се засягаш, като ти кажа, че си лява? Ти си с леви убеждения, със същите са и хората, които цитираш и на които вярваш. Ето смисълът на това, което написах за Чомски. Казваш, че той бил неутрален, пък то не е така.
Какво общо има БКП ли? Ами има много общо с комунизма като цяло :) (Аз всъщност по-често за говоря цялото, БКП-то е частен случай за нашата страна.)А да си ляв и да казваш, че комунизъм, социализъм и др. такива нямат нищо общо с нещата, които мислиш и говориш е ... демагогия.

Отговорих ти на поставените от теб въпроси в българската част, защото там се завихри някаква съвсем друга дискусия, която аз не разбирам. Става дума за неща, които не познавам и на които не съм била свидетел. Заради това се махнах от там.

А сега ще ти кажа нещо, което на теб сигурно ще прозвучи странно.
Аз съм си дясна, но твърде често и мен ме завладяват т.нар. "антикапиталистически" настроения. Крайната форма на капитализма (САЩ) не ми е много лицеприятна и също го свързвам с "манипулация и помивка на мозъци". С удоволствие бих дискутирала това, само че не на политическо ниво. Много по-интересно би ми било, ако темата се развие на културно ниво.

Думичката "капитализъм" не ми харесва и не ми седи на място, защото я свързвам с разни отживелици. Предполагам, че ти се дразниш по абсолютно същия начин, когато аз употребявам думичката "комунизъм". Това значи ли, че ако си направим известни корекциии в речника, може и да се разберем?
Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 08/04/2005 :  22:32:47
Hi Monella.....aaaaaaaaaa

Аууууууууууууууууу.....и той квоооо ?

Бре да се поправиш !!! :))) Горещо прегръщам идеята да има спел-чек в форума ;)

Брето и книжка ...Да да ! :) Упссссс ..една. Но беше с картинки :)

М/у другото аз не разбрах твоята теза за събитията.
Или тя до момента беше:

- Участие на ДС, но не и на българския народ
- Източник от МВР, който твърди, че има дикименти
- Комунизъм, шовинизъм и социализъм

Известен брой постинги съдържащи леки нападки. В ден, който не би следвало да е така ....и хипотеза за десни виждания.
Нито един аргумент. Нито факти. Нито опити за интерпретиране на такива.
Характерно за манипулаторите. Характерен стил на привидно изразено мнение без каквато и да е конкретика. Ако не друго поне логическа. Или ....истината е червена. След като е червена тя е ...НЕ истина !!! Да ама не !!!
Истината няма цвят. Няма религия. Няма националност.

Петък ден на майстора. Мдааааа....приключам вече.

Сподели на мен стария и невежия за формите на капитализъм.
Очевидно има и други форми освен посочената от теб - "Крайната форма на капитализма". Разбиранията ти за форма какво представляват. Регионален модел, социални параметри, брутен вътрешен продукт или що....

Ъъъъъъъъъъъ...епа мислим да приключвам вече с тия наброски.
Най-вируятну ще метна едно очо на писанията ти в понеделник.

Не ме оцветявай с червено в твоето албумче плз...

:)
Vai ad inizio pagina

sonia

Messaggi 2031

Spedito - 09/04/2005 :  11:33:10
x Monella

Да започнем подред с корекциите в речника:

1. Какво означава "леви" и какво означава "десни" убеждения?

2. Чомски е "десидент", не е "неутрален".

3. В Италия на капитализма му казват "капитализъм". В България как го наричат? Май го наричат "преходен период" и ако е така, за къде прехождаме?

4.Какво разбираш под говерене на "културно" ниво за "антикапиталистически" настроения? Интересува ме, понеже работя в сферата на културата.

5. Откъде реши, че се срамувам от моите леви убеждения?

Соня

P.S.

Мене не ме дразни думата "комунизъм". Не знам какво значи...
Дразни ме, че мъжът ми работи по 16 часа на ден, събота и неделя вкл., а това се обяснява само с една дума - "капитализъм". Ако имаш други обяснения ( по възможност, взети от реалността, а не от теорията), ще ти бъда много благодарна.

Vai ad inizio pagina

monella

Messaggi 17

Spedito - 09/04/2005 :  12:51:17
//*
1. Какво означава "леви" и какво означава "десни" убеждения?
5. Откъде реши, че се срамувам от моите леви убеждения?
*//

Вторият ти въпрос (т.е. номер 5.) отговаря на първия.
Много добре разбираш какво означава и единия, и другия вид убеждения. Изобщо ти много добре разбираш повечето от нещата, които се опитвам да кажа. Това, че не си съгласна е друг въпрос. Опонирай ми с твоите аргументи. Този метод, явно успешно въведен от hristina и brebre, да се задават въпроси за всяка втора дума с тайната надежда да се саморазоблича, ясно е, трудно би успял. Но аз тях ги разбирам защо го правят.

//*
4.Какво разбираш под говерене на "културно" ниво за "антикапиталистически" настроения? Интересува ме, понеже работя в сферата на културата.
*//

Добре, ще се опитам да се изразя по-ясно. Исках да кажа, че ме интересува манипулацията и промивката на мозъци в сферата на културата. А пък САЩ като главни износители на тонове и тонове масова култура, според мен са и главните манипулатори.

//*
3. В Италия на капитализма му казват "капитализъм". В България как го наричат? Май го наричат "преходен период" и ако е така, за къде прехождаме?
*//

Тука е по-модно да се говори за "пазарна икономика", ама понеже ще кажеш, че не е същото, може и на "капитализъм" да си останем. Това ще го преглътна.

Така... Да приключваме ли със заяждането? Може пък и добре да се получи. Показахме си рогата като за запознанство. (Какво да го правиш, пуст Балкански темперамент!)
Сега да минаваме към конструктивния спор.

P.S. Личи ли си, че търся някаква форма на примирие и успокояване на страстите (но само на страстите, не и на съвестта :) )? Викам си, да не би пак не стане ясно. Вече толкова свикнах да ми се искат обяснения за всяка дума, че си ги давам предварително.
Vai ad inizio pagina

monella

Messaggi 17

Spedito - 09/04/2005 :  13:18:07
brebre, много ми се искаше да те пропусна, ама не мога. Събота е, разполагам с известна доза свободно време и съм изкушена.

//*
М/у другото аз не разбрах твоята теза за събитията.
Или тя до момента беше:
- Участие на ДС, но не и на българския народ
- Източник от МВР, който твърди, че има дикименти
- Комунизъм, шовинизъм и социализъм
...................
Характерно за манипулаторите. Характерен стил на привидно изразено мнение без каквато и да е конкретика. Ако не друго поне логическа.
*//

- Първото тиренце си го разбрал.
- За второто тиренце се върни да четеш. Екс директорът на архива на МВР, на който пак няма да спомена името, просто защото не си го спомням ( ;), hristina), беше казал, че не може да се ангажира изобшо да каже дали има или няма каквито и да е било документи, така както не се ангажира никой. И това го писах във връзка с изтъкваното от мен мнение, че не може да се говори за конкретни и неопровержими факти. Във връзка също така, че всички (от които нещо зависи) мрънкат и баламосват и така ни злепоставят много лошо, а дължат и на българите, и на Папата истината веднъж за винаги да излезе наяве.
От друга страна, съществуват много неща (аз ги нарекох улики, а не доказателства), които позволяват да се градят хипотези. Моята си я изградих надълго и нашироко и с това ужасно много ви изнервих.
- Третото тиренце на знам как да коментирам. Бих написала само: "комунизъм, шовинизъм и социализъм".
...................
Манипулатор? Аз? Ти пък! Това, че имам различно мнение от твоето/вашето, значи ли непременно, че те/ви манипулирам? Аз тука си говоря и никой не се съгласява с мен, а ти ме наричаш манипулатор! Защо пък "привидно изразено мнение"? Моето мнение си е много ясно изразено, защото си го имам. И всеки път се опитвам да съм разбираема. Какво се оплакваш?
Ама че работа!!! Живот ли бе да го разкажеш?!
Vai ad inizio pagina

sonia

Messaggi 2031

Spedito - 09/04/2005 :  14:22:06
Ами, Монелла, щом сме на едно мнение относно капитализма, с неговата "демократична" манипулация и промивка на мозъци, войни, неоколониализми и демагогии, за какво да си говорим тогава?

Ами то започна да става скучно, даже...

А ти така се беше заканила..."добре съм ви дошла"...аз почти се бях уплашила... Викам си, тук пак ще почнем "комунисти" , "фашисти"....alla Berlusconi...

Ами, ako намериш нещо по-страшничко, обади се...

Отивам да си изсвиря една симфония от Моцарт, една от Хайдн и "Apollon Musagete" от Стравински. Музиката ми действа успокояващо...

Соня
Vai ad inizio pagina

yaska

Messaggi 37

Spedito - 09/04/2005 :  14:56:54
Точно преди 19 години на 1 април 1986 г. докарахме от Рим в София Сергей Антонов.
Ако някой е забравил, да напомня, че вината на някого се доказва в съдебна зала. В съдебната зала във "Форо Италико" в началото на март 1986 г. съдията Сантияпики произнесе по отношение на Сергей Антонов и другите двама обвиняеми българи присъдата "свободен поради липса на доказателства за виновност". Издаде и няколко присъди за затвор, всичките срещу турските съучастници на Агджа. По този начин излиза, че следата е доказано турска. Присъствал съм на всички заседания на този съд с изключение на едно, което беше с протоколен характер за няколко минути. Нито едно обвинение срещу СА не беше подкрепено с доказателства, те се оказаха измислици, предназначени да подкрепят нескопосните съчинения на Агджа. В средата на този процес нашата страна предложи да се извика за свидетел Клеър Стърлинг, която беше най-активната поддръжница в медиите на "българската следа". Тогава тя просто се скри, избяга чак в САЩ, а преди това посещаваше залата редовно и се хилеше загадъчно. Тогава вече ни беше ясно каква ще бъде присъдата. Италианската страна никога няма да признае пълна невиновност на СА, защото веднага след това биха последвали искове за обезщетения, които да са със седемцифрени числа. Затова Импозимато или друг някой наново и наново ще намират поводи да подновяват следствието. Между другото, по същата причина либийската страна никога няма да признае, че българските медици са невинни.
bill зле се е подготвил да манипулира. Тук пребиваваше Бекир Челенг, а не Орал Челик, както пише той. Срещал съм го, водил съм го по прегледи. Беше на възраст и доста амортизиран в здравословно отношение, пиеше по две шепи лекарства по повод сериозни проблеми със сърцето и кръвоносните съдове. Те го и умориха. За него беше направено инсинуация, че е помагал на Агджа в Японския хотел да влезе във връзка с нашите тайни служби, а после и да го изведе към Западна Европа. Италрианският съд спокойно можеше да го разпитва тук, на два пъти той се възползва от тази възможност в София. Бай Бекир отречи всичко свързано с Агджа. Турците го обявиха за мафиозо и го поискаха, но нашите власти не го дадоха, защото можеха на тяхна територия да го принудят да направи всякакви признания.
Орал Челик беше осъден в Рим за пряко съучастие заедно с Омар Бъкджи в съпровождането на Агджа от Швейцария до Рим, осигуряването му с оръжие и укритие до 11 май 1981 г., когато стреля в папата. Челик и Бъкджи са доказани членове на фашистката организация "Сивите вълци" на Алпаслан Тюркеш, взаимодействието им с италианските фашисти е добре известно, както и подкрепата на Ватикана в полза на фашиста Мусолини преди и по време на ВСВ.
Агджа е напълно прав за ролята на Ватиканските кардинали в атентата срещу папата. През 1984 г. наш источник, много компетентен човек от една от италианските спецслужби, впрочем, ни каза приблизително следното: "Да дойде в Италия някакъв тип от Анадола, да стигне до площад "Свети Петър" с пистолет в ръка и да стреля в папата от няколко метра разстояние е толкова възможно без съдействие от Ватикана, колкото друг с крива пушка и потопил се в река Тибър да стреля оттам и да улучи Светия отец.
През пролетта на 1985 г. журналист от Кориере дела сера" пред мен попита консула ни в Рим Стефан Генев дали СА говори английски език. Генев му каза, че не говори. На другия ден във вестника излезе дописка, че Генев е потвърдил, че СА е знаел и ползвал преди ареста си английски език. После Генев изписа една кофа мастило да обяснява, че всъщност е казал обратното и то пред свидетел. Това беше ключов пункт в нашата защита, защото без общ език, какъвто Агджа и СА не са имали, не е било възможно и да се договарят за каквото и да било. Агджа твърдеше пред следствието, че са говорили на английски.
Папата беше отлично ориентиран в случая, знаеше, че българите нямат вина, досещаше се и кои сили стоят зад антентата. През всичкото време на процеса приемаше официални и неофициални лица от България все едно, че нищо не се е случило. Трябва да се има предвид, че Ватиканът разполага с изключително разклонена разузнавателна мрежа, наситена с добре подготвени в професионално отношение информационни работници, главно сред йезуитите.
В "случая Антонов" България се сблъска с НАТО-вската политическа, икономическа и пропагандна машини и се справи успешно, макар и с доста значими политически, материални и морални загуби. Москва помагаше само на думи, на практика се възползваше от нашата беда, тайно дори я поддържаше, за да отклонява пропагандната атака срещу себе си заради Афганистан. В "либийския случай" противникът е един щурак и неговия тоталитарен режим, но така и не можем да се измъкнем, макар дори частично подпомогнати поне словесно от Запада. Добре се вижда разликата в потенциалите на предишната и сегашната Бълагрии...
Vai ad inizio pagina

sonia

Messaggi 2031

Spedito - 10/04/2005 :  08:39:19
Основни елементи в обвинението на Агджа:

1.Бил познавал съпругата и дъщерята на Антонов. ЛЪЖА!!! Зaщитата успява да докаже, че в периода, в който Агджа се бил запознал с тях, те са били извън страната.

2.Агджа бил познавал апартамента на Антонов. ЛЪЖА!!! Част от детайлите, които описва съществуват в апартамента на един белгийски гражданин , живеещ на горния етаж, но не и в апартамента на Антонов.

3. Антонов бил имал брада. Лъжа!!! Антонов си я пуснал след атентата.

Въпроси:

1. Кои и кога е набавил тези детайли на Агджа след 17 месеца мълчание в затвора и доказани посещения на итал.персонажи от съответни служби?
По този въпрос никой не си даде труда да разследва. А се знаеше в каква посока да се тръгне...

2.Кой имаше интерес в онези години да скредитира "комунистите" в "Империята на злото?"
Кой имаше интерес да набеди Г.Димитров и "комунистите" в 1933 год., че са запалили Райхстага?

Всеки нормален човек с елементарна култура може да отговори на тези въпроси.
Това, което направиха и италианските съдии. Само че се спряха навреме, защото истината беше много неудобна за онези години...

Соня
Vai ad inizio pagina

vesselina

Messaggi 63

Spedito - 10/04/2005 :  14:15:17
Citazione:

Точно преди 19 години на 1 април 1986 г. докарахме от Рим в София Сергей Антонов.
Ако някой е забравил, да напомня, че вината на някого се доказва в съдебна зала. В съдебната зала във "Форо Италико" в началото на март 1986 г. съдията Сантияпики произнесе по отношение на Сергей Антонов и другите двама обвиняеми българи присъдата "свободен поради липса на доказателства за виновност". Издаде и няколко присъди за затвор, всичките срещу турските съучастници на Агджа. По този начин излиза, че следата е доказано турска. Присъствал съм на всички заседания на този съд с изключение на едно, което беше с протоколен характер за няколко минути. Нито едно обвинение срещу СА не беше подкрепено с доказателства, те се оказаха измислици, предназначени да подкрепят нескопосните съчинения на Агджа. В средата на този процес нашата страна предложи да се извика за свидетел Клеър Стърлинг, която беше най-активната поддръжница в медиите на "българската следа". Тогава тя просто се скри, избяга чак в САЩ, а преди това посещаваше залата редовно и се хилеше загадъчно. Тогава вече ни беше ясно каква ще бъде присъдата. Италианската страна никога няма да признае пълна невиновност на СА, защото веднага след това биха последвали искове за обезщетения, които да са със седемцифрени числа. Затова Импозимато или друг някой наново и наново ще намират поводи да подновяват следствието. Между другото, по същата причина либийската страна никога няма да признае, че българските медици са невинни.
bill зле се е подготвил да манипулира. Тук пребиваваше Бекир Челенг, а не Орал Челик, както пише той. Срещал съм го, водил съм го по прегледи. Беше на възраст и доста амортизиран в здравословно отношение, пиеше по две шепи лекарства по повод сериозни проблеми със сърцето и кръвоносните съдове. Те го и умориха. За него беше направено инсинуация, че е помагал на Агджа в Японския хотел да влезе във връзка с нашите тайни служби, а после и да го изведе към Западна Европа. Италрианският съд спокойно можеше да го разпитва тук, на два пъти той се възползва от тази възможност в София. Бай Бекир отречи всичко свързано с Агджа. Турците го обявиха за мафиозо и го поискаха, но нашите власти не го дадоха, защото можеха на тяхна територия да го принудят да направи всякакви признания.
Орал Челик беше осъден в Рим за пряко съучастие заедно с Омар Бъкджи в съпровождането на Агджа от Швейцария до Рим, осигуряването му с оръжие и укритие до 11 май 1981 г., когато стреля в папата. Челик и Бъкджи са доказани членове на фашистката организация "Сивите вълци" на Алпаслан Тюркеш, взаимодействието им с италианските фашисти е добре известно, както и подкрепата на Ватикана в полза на фашиста Мусолини преди и по време на ВСВ.
Агджа е напълно прав за ролята на Ватиканските кардинали в атентата срещу папата. През 1984 г. наш источник, много компетентен човек от една от италианските спецслужби, впрочем, ни каза приблизително следното: "Да дойде в Италия някакъв тип от Анадола, да стигне до площад "Свети Петър" с пистолет в ръка и да стреля в папата от няколко метра разстояние е толкова възможно без съдействие от Ватикана, колкото друг с крива пушка и потопил се в река Тибър да стреля оттам и да улучи Светия отец.
През пролетта на 1985 г. журналист от Кориере дела сера" пред мен попита консула ни в Рим Стефан Генев дали СА говори английски език. Генев му каза, че не говори. На другия ден във вестника излезе дописка, че Генев е потвърдил, че СА е знаел и ползвал преди ареста си английски език. После Генев изписа една кофа мастило да обяснява, че всъщност е казал обратното и то пред свидетел. Това беше ключов пункт в нашата защита, защото без общ език, какъвто Агджа и СА не са имали, не е било възможно и да се договарят за каквото и да било. Агджа твърдеше пред следствието, че са говорили на английски.
Папата беше отлично ориентиран в случая, знаеше, че българите нямат вина, досещаше се и кои сили стоят зад антентата. През всичкото време на процеса приемаше официални и неофициални лица от България все едно, че нищо не се е случило. Трябва да се има предвид, че Ватиканът разполага с изключително разклонена разузнавателна мрежа, наситена с добре подготвени в професионално отношение информационни работници, главно сред йезуитите.
В "случая Антонов" България се сблъска с НАТО-вската политическа, икономическа и пропагандна машини и се справи успешно, макар и с доста значими политически, материални и морални загуби. Москва помагаше само на думи, на практика се възползваше от нашата беда, тайно дори я поддържаше, за да отклонява пропагандната атака срещу себе си заради Афганистан. В "либийския случай" противникът е един щурак и неговия тоталитарен режим, но така и не можем да се измъкнем, макар дори частично подпомогнати поне словесно от Запада. Добре се вижда разликата в потенциалите на предишната и сегашната Бълагрии...

Защо не пуснеш тези интересни неща и в ит. форума? ще стане весело ;):)...

v.
Vai ad inizio pagina

yaska

Messaggi 37

Spedito - 10/04/2005 :  16:11:10
Здравейте Веселина,

Този постинг всъщност го копирах от подобна дискусия, която се състоя във форума на в-к 'Сега'. Аз не съм автор. Предложението да го пусна в италянската част на форума ми допада, но няма начин да го преведа на италянски и това ме спира:)

Поздрави,
Ясен
Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 10/04/2005 :  20:28:27
Първите две тирета са класика при манипулативните техники. Не случайно ги формулирах така. Прави очевидно впечетление.

По отношение на наличието на евентуални факти...просто давам линк. Избрах максимално краткия като текст.

http://www.dnesplus.com/publication.asp?pubid=84512

Господин Яшка ;) Ясен бе достатъчно любезен да постне доста добре структурирана хронология по темата.

Но след изведените две тирета ....налице е трета класическа манипулативна техника !!!

Започнаха да ми стават множко и леко ми потреперва дясното око, а то не ме лъже ;) Изкуствено е ...шегичка :)

Дали бъркам или не лично на мен ми е все тая. Интуицията рядко ме лъже. Мнение различно от моето /нашето ?/. Моля ...защо не. Моето се основава, ако си забелязала на решение на италианската съдебна система. А твоето ?

Дясно - ляво, ляво - дясно .....струва ми се,че депешите на една партия са вече в ход.

Тъдъдъдъммммммммм .....:P

See you ;)

Modificato da - BreBre il 10/04/2005 20:31:11
Vai ad inizio pagina

vesselina

Messaggi 63

Spedito - 10/04/2005 :  20:29:41
Щом е от друг източник няма да е коректно…иначе за превода не беше проблем :)...
Много съм любопитна дали авторът не е Марчевски????
Стилът е като неговия, а и кой друг българин може да твърди че е бил свидетел на диалози между нашия консул и журналисти и следователи/съдии в онези години???

Ciao ti Jasene i mersi za infoto....:)

V.
Citazione:

Здравейте Веселина,

Този постинг всъщност го копирах от подобна дискусия, която се състоя във форума на в-к 'Сега'. Аз не съм автор. Предложението да го пусна в италянската част на форума ми допада, но няма начин да го преведа на италянски и това ме спира:)

Поздрави,
Ясен

Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 11/04/2005 :  09:51:02
Монелла, пак не получих отговор на конкретните си питания, ама нейсе...явно и ти нямаш такива. Преди време тука се подмотваше един форумен персонаж (с много карикатурен български), който експлоатираше абсолютно същия модел - на конкретни въпроси отговаряше...ами всъщност не отговаряше, но за сметка на това ни наричаше комунисти, глупаци и т.н.
Да се върнем на твоя източник от МВР... боя се, че този ти източник въобще не е от МВР, а става въпрос за глупотевините, родени от устата на едно недоразумение, назоваващо се Методи Андреев (нямащ нищо общо с МВР!). И двусмислиците на др. Иван Костов, който, за да мине заветните 4% е готов да обяви и майка си за атентатор, та едно ДС ли ще му се опъне.
Смешното в случая е, че се захващаш да бориш конкретна теза със зле конструрирани митингаджийски аргументи. И да подменяш конкретиката с идеология и пропаганда.

Тая дискусия я постнах, за да изразя личната си позиция по случая "Антонов", а не да провокирам упражнения на вече многократно предъвкани теми в т.ч. и в този форум.

Веси, има достатъчно количество хора в България, участвали в процеса (нямам предвид само съдебния), които разказват за фактите и събитията. И добре, че го правят.

Modificato da - hristina il 11/04/2005 10:13:55
Vai ad inizio pagina

sonia

Messaggi 2031

Spedito - 11/04/2005 :  10:43:16
Така и не разбрах защо Monella реши да изкара бълг. форум монополизиран от комунисти в италианската секция...

Mожеше да ви го каже тук, за да се разберете кой комунист, кой фашист, кой "сив вълк"...

Соня
Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 11/04/2005 :  11:30:29
Citazione:

Така и не разбрах защо Monella реши да изкара бълг. форум монополизиран от комунисти в италианската секция...

Mожеше да ви го каже тук, за да се разберете кой комунист, кой фашист, кой "сив вълк"...

Соня

Мисуиш уи ,че има значение :)

А всъщност какво все пак стана ?

Мики Маус порасна и стана голям плъх.

Снежанка се запиля някъде с принца и остави джуджетата да чукат камъните.

С малки чукчета чук чучукаме трупчета
с кирки и лостове бутаме мостове :)

Пипилота стана щангистка и печели медали за някаква африканска държава.

Малката кибритопродавачка подлудя и се запали.

Малката Ида отвори цветарски магазин, фалира и замина нанякъде.

Котаракът в чизми тайнствено изчезна покрай един колбасарски цех.
Приятен обяд ;)

Лукчо го нарязаха на някакъв празник. Трите прасенца също били там.

Червената шапчица има фирма за разнос по домовете, вълкът се побърка и започна да дъвче трева , бабата почина, а на ловеца му взеха билета.

Хензел и Гретел са диабетици и едва намират пари за лекарства.

Спящата красавица умря в съня си.

Храбрият шивач го издирват от Интерпол заради седем убийства.

Барон Мюнхаузен стана издател на жълти вестници.

:)
Vai ad inizio pagina

sonia

Messaggi 2031

Spedito - 11/04/2005 :  11:51:35
Бребре, аз не знам ти от кои си:))), ама знам, че си ми много симпатичен...с цървулки, без запетайки...има нещо рядко в чувството ти за хумор...

Complimenti ! - казват италианците...

Соня
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 11/04/2005 :  12:16:04
Бреееее, охххх... ама как може да си толкова смешен!

Да бе, Монелла, що отиде да ни топнеш в италианския форум?
Vai ad inizio pagina

mukenbe

Messaggi 7

Spedito - 12/04/2005 :  08:32:13

Хайдебе . Мукенбе пише пише. Хайде хайде.

Мукенбе Замбия малко пари и сега пише пише България. Хейдебе пише пише има интернет. Много хубаво има. Замбия няма Папа. Има баба яга. Бърка кокали и вика хайде хайде Мукенбе България. Много хубаво България. Много хубаво баба яга.

Италия не хубаво. Вика Мукенбе неро. Мукенбе казва Мукенбе. Не неро.

пише пише
Vai ad inizio pagina
Pagina di 5 Discussione precedente Discussione Discussione successiva  
Pagina Precedente | Pagina Successiva
 Forum bloccato
 Versione stampabile
Vai a:
Bulgaria-Italia © 2002-2005 Bulgaria-Italia Vai ad inizio pagina
 Modded By: Image Forums 2001 This page was generated in 0,17 seconds. Snitz Forums 2000

Follow Bulgaria-Italia on Twitter  Follow Bulgaria-Italia on YouTube   Follow Bulgaria-Italia on LinkedIn

Ultime Notizie

Conoscere la Bulgaria
  Arte e Cultura Città e Località Economia Folklore Informazioni Politica e Governo Società Turismo