Home | Notizie | Forum | Club | Cerca 
Subscribe
Share/Save/Bookmark

Bulgaro

Utente: non registrato, entra
Il Forum 2000-2002 e il Forum 2002-2005 sono chiusi. Scrivi nel nuovo Forum 2005-2021
 Club | Utenti | A-Z | Cerca | Statistiche | Il tuo profilo | Incontri | Annunci | Forum 
Discussioni attive | Utenti | Cerca | FAQ
 Tutti i forum
 Форум на Български език
 По света и у нас
 Не им ли писна?
 Forum bloccato
 Versione stampabile
Pagina Precedente | Pagina Successiva
Autore Discussione precedente Discussione Discussione successiva
Pagina di 5

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 07/04/2005 :  09:24:32
Ей, Бребре, нищо не разбираш от световни заговори!
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 07/04/2005 :  09:32:26
Монелла, извинявам се, че нахалствам. Само още два въпроса ако позволиш и се оттеглям и те оставям да се развиваш на спрокойствие:
1. Продължавам да чакам името на цитирания "бивш шеф на архивите на МВР".
2. Да не си вербовала лично Сергей Антонов, че си сигурна, че е агент? Моля да уточниш в кой отдел на Дс е работил също така.

Предварително благодаря!
Vai ad inizio pagina

mitrev

Messaggi 67

Spedito - 07/04/2005 :  09:49:22
Хахахаха,а после някои ще ми разправят че "студената воина" била свършила.Виждам че вече се вади тежката артилерия.Уж ставаше въпрос за Антонов и папата ,а то какво се получи - стигнахме до Маркс и Наум Чомски.
Вчера прочетох че Соня не обича Берлуска(странно ,но и аз мисля като нея),че ще ни обяснява какво е антикомунизъм и пр.
Но тъи като ставаше въпрос за "българската следа" не бих искал да се казва че "българите" са участвали ...а че се предполага за някакво участие на някогашните таини служби.Разликата е огромна,нали!
Пс.Соня,би ми било интересно да разбера твоето мнение за Джулиaно Феррара,ако мислиш че не е изгубено време ,разбира се.
А за Чомски съм съгласен с теб
Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 07/04/2005 :  09:54:09
Добре де ....стига си викала ,че нищо не разбирам. Аз че съм глух глух съм ,но поне виждам още.

Даааааа не разбирам. Лично Брето е задържан два часа на Аерогара София в опит да изнесе 100 кг. "наркотици" :))))) За Палермо !!!
Уаууууууууу.......обаче както твърдях това съвсем не бяха наркотици и кучето и опитите с ампули го доказаха. Но ме заключиха в една стая. Взеха ми ключовете от колата :(
Свобода бе ....вода ...хляб ..
Тихооооо !!!
Извиняваме се ...станало е грешка.
Ок....аз се радвах ,че нямаше някой от Куриере дела Сера наблизо и бързо си плюх на петите . Пу пу ........бббббббръъъъъъъммммм и беж да ме няма :)))

Ох не е лесно да си колорадски бръмбър . Днес си мисля ,че съм нещо такова. Отивам да нахапя някой картоф оф оф :)))

Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 07/04/2005 :  10:01:08
Споко, Бре! Веднага ша та докладваме, само си избери медията - кеф ти кориерето, кеф ти някое РАИ, в краен случай може в колонката на Дайнов. И после ще те разкатаем форумно, немаш грижа!

Митрев, за да ти просветне антикомунизмът (при това в забавната му форма), бегай бързо да прочетеш ето това: http://www.segabg.com/07042005/p0100004.asp
но преди него ето това:
http://www.segabg.com/07042005/p0050004.asp.

Vai ad inizio pagina

mitrev

Messaggi 67

Spedito - 07/04/2005 :  10:24:39
Христина,вече го бях прочел.
Благодаря ти все пак.Всяка сутрин Сега ми е второто четиво ,след www.juventus.com разбира се...
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 07/04/2005 :  10:32:18
Опааа, трябва да почерпиш за Карсън :)))

Иначе, бравос за в-к "Сега"! Приятно съм изненадана (майтааап!).
Vai ad inizio pagina

mitrev

Messaggi 67

Spedito - 07/04/2005 :  10:49:19
Ако имаш път насам - нема проблем.Карсън не беше виновен...просто толко си може.А иначе сериозно - мисля че другата седмица пак ще има жертви,тука има кретени които искат мъст и затова реших че е добре да не водя сина ми на стадиона- а много исках да види Делле Апли преди да го ремонтират.Но неисе...
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 07/04/2005 :  12:09:16
Митрев, давай да си преселим темата някъде другаде... много е офф :)
Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 07/04/2005 :  12:17:01
Какво е това Сега !!!

Мурзилка няма ли за Вас. Преседнаха ми картофите с този Ювентус :)))

Тоя Карлсон да не би да е този който живее на покрива ? Не го познавам. А и не съм гледал мача. Обаче имам автографи на целия Ливърпул воглаве с Оуен когато се водеше към отбора. Дърводелец ,но ...все пак Оуен !

:PPPPPPPPPPP

Траляляяяяяя.....

ех Ювентус ще бие ...хъмммм. За съжаление Ливърпул не е Славия.

Мдааааа....

Vai ad inizio pagina

sonia

Messaggi 2031

Spedito - 07/04/2005 :  18:25:36
х Митрев

Констатирам с изненада, че когато се обръщаш към мене на български си по-любезен:))
А колкото до "антикомунизма" и за цялата индустрия около него...ragazzi, ако ви интересува темата, четете !

Аз съм в Италия от 1980 год. В 1981 Агджа стреля срещу Папата, през септември '82 Стерлинг ( без никакви доказателства) хвърли на медиите версията за българите, през ноември, 17 месеца по-късно, Агджа се сети кой му бил помогнал. Един куп доказани лъжи. Аз живях и следях ден след ден тази клевета, усетих на собствен гръб как мнението за българите се промени: докато преди атентата България им беше свързана с кисело мляко и рози, след това като кажех, че съм българка, казваха " аха, Папата, тероризъм..."
Помня как с месеци наред първите страници на вестниците започваха с Папата, българите, комунистите...лека-полека започна да излиза истината, но вече не на първа страница.

Сега, след като минаха изборите в Италия, от 4 април не съм чела и чула нищо. Е, в България ще се говори още, нали през юни и там има избори...

А пък за Giuliano Ferrara, сам си призна, че е бил заплащан от ЦРУ, от антуража на Берлускони, но да видим да кога: един път като се пребоядисаш, колко му е да го повториш...Има хубава жена, американка, зла като оса...не знам кого повече да съжалявам, май си се заслужават взаимно...

А по повод студената война, дъщеря ми си купила една книга, много й харесала и ми я купи и на мене : Студената културна война" от Frances Stonor Saunders.
Тъй като и двете работим в областта на културата, изборът й не би трябвало да те учуди
Та...ела да видиш какво се е правило в името на антикомунизма от ЦРУ между 1947 и 1967 г....
А пък най-горещо ви препоръчвам Уйлям Блум: "Черната книга на Щатите"
Четете и ако искате, пак можем да си поговорим...

Соня
Vai ad inizio pagina

monella

Messaggi 17

Spedito - 08/04/2005 :  00:19:02
//*
Или разчиташ основно на филмите за Джейм Бонд, творбите на Явор Дачков и форумите на "Медиапул"...
*//

Ех, hristina, пак не позна. От филмите за Бонд не съм гледала нито един и нямам нииикакво намерение тепърва да ги гледам. Дачков не съм го виждала, откакто го свалиха от БНТ (колко години минаха от тогава?). Чувам, че имал предаване по Инфо Радио, ама не знам, не съм го слушала. А форумът на "Медиапул" бил интересен, казваш? За съжаление нямам достатъчно свободно време за форуми. Спряла съм се само на вас, но тази чест ви се падна, защото форумът е именно bulgaria-italia, а не за друго ;)

//*
Всъщност сега намирам максимата си ,че най-доброто което можеш да направиш с един вестник е да го изхвърлиш незабавно след като си го купил за изключително правилна. Страхотно удоволствие и единствения начин парите ти да не отидат на вятъра.

Ех ех..... логически топик ,но за доста хора е магистрала за "откривателства" и упражняване на словоблудство !
Понеже Чомски е малко по-сложен започни с "Теория и практика на манипулацията" на Дъглас Рушкоф . Приятна книжка и леко поднесена.
*//

brebre, ако имаш да ми предлагаш някое интересно четиво, давай, но не с тоя снизходителен тон! Може и да ти се сторя дребнава, ама човек, който не е много наясно с пунктуацията, членуването и пише неща от рода на "не съм имал честа да" и "с статията", според мен не ще да е някой, който е изчел много, много. Така че по-леко със снизхождението, драги! Оk?
Относно разсъжденията ти за вестниците... Извадено така като сентенция, съгласявам се с теб.
Има, обаче поне един български вестник, който си заслужава. Става дума за "Литературен вестник". Там пишат и млади, и стари, и ерудирани, и новаци - абе, интересно е. До тук вие ми предложихте над 15 книги за четене :) Е, нека ви го върна поне малко с един ежеседмичник.
Днес си взех последният брой, който е посветен на Папата. Още не съм го чела и вече нямам търпение.

sonia,
по въпроса за атентата, явно, че се изчерпахме. В смисъл, че това е форум. Да вадим доказателства ние, е невъзможно (въпреки, че hristina много го иска). Но като за форум си свършихме работата. Всеки си изложи мнението по неговия си начин, задавахме си въпроси, отговаряхме си на въпросите... От сега нататък (пак по hristina) който разбрал, разбрал.
Подхвърляш някои интересни теми, но все нямаш време да довършиш. А и те вече са извън конкретната дискусия за атентата. Ако формулираш нова тема, брой ме. Стига да имам време да влизам и да чета, обещавам да не те подмина ;)
Vai ad inizio pagina

sonia

Messaggi 2031

Spedito - 08/04/2005 :  08:45:54
Citazione:

Подхвърляш някои интересни теми, но все нямаш време да довършиш. А и те вече са извън конкретната дискусия за атентата. Ако формулираш нова тема, брой ме. Стига да имам време да влизам и да чета, обещавам да не те подмина ;)

х Монелла

Темите, които подхвърлям са в тясна връзка с атентата на Папата. В органическа връзка. Както е и писал в последната си книга Папата, т.е. атентатът е плод на борба между идеологии. Аз живях почти 30 години под комунистическа идеология и почти 25 под антикомунистическа, за която мога да ти пиша до утре. За която в България мислехме, че се касае за комунистическа пропаганда. А всъщност, голяма част от войните, атентатите, преврати, политически обийства са правени под флага на идеологията, за която говори Папата, т.е. за антикомунизма.

Аз имам време да пиша и което бих написала ще касае изключително атентата на Папата, но това няма да има нищо общо с българите и разбирам липсата ти на интерес в случая.

Соня
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 08/04/2005 :  10:16:48
Монелла, нещо ми убягва смисъла на твоето упорито постване... аз ти задавам конкретни въпроси по конкретен казус, ама ... няма никой. Измежду разните му там демодирани идеологеми, които така любезно ни споделяш, другото ми звучи като лично заяждане с елементи на дребнавост. Но... сигурно те кефи, невероятни са източниците на човешко удоволствие...

Соня, ама той Импозинато (в интервю пред кореспондент на ББС) споделя, че даже направил забележка на папата, че прикрива българите. Божеее, винаги се сещам за една мисла на Айнщайн по въпроса за безкрайността на Вселената и човешката глупост.

Vai ad inizio pagina

monella

Messaggi 17

Spedito - 08/04/2005 :  10:37:57
Еми хайде, виждам, че ви е терсене да оставите темата и искате да продължим. Добре тогава.

sonia, напиши най-накрая предлаганите текстове за идеологиите и пропагандата.
Ама от сега ти казвам, че ти си прекалено партийна, а аз съм прекалено не от твойта партия и ще го обърнем на едно безкрайно наддумване.

hristina, "идеологемите", които вие споделяте са много по-демоде :) хахахаха
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 08/04/2005 :  10:50:55
Определено последната ти реплика ни закова, разкова и захвърли на бунището на историята. Аз, посрамена и зат(ъ)апена се оттеглям... Айде, марш в някой клуб на ОФ!
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 08/04/2005 :  10:54:50
Хихихи!
Ама щом си толкова разбираторка на още по-демодираните идеологеми, видно е, добре си ги усвоила... да не си била някоя видна активна боркиня срещу комунизъма и ДС? Не се срамувай, кажи си... ще се радвам да познавам поне един такъв :)))
Vai ad inizio pagina

sonia

Messaggi 2031

Spedito - 08/04/2005 :  11:20:11
Монелла, на италиански ли ги искаш текстовете ( че ми е по-лесно) или на български?

Виждам, че разбираш от партии и се надявам да ми обясниш кое-що, понеже нито аз, нито някой от семейството ми е членувало някъде. Аko Чомски, Блум, Херман, Видал са партийни, можеш да ме считаш от тяхната партия. Ама май не са...

А твоята партия прозира от всяка твоя дума. Смятах да се обзаложа след колко време ще обърнеш разговора на "партиен" и щях да загубя: ти се оказа по-бърза от очакването ми.

Само че, в атентата на Папата няма партийно участие, колкото и да ти се иска...поне това се знае...

Малко си демоде с тази теза, не мислиш ли?

Соня
Vai ad inizio pagina

sonia

Messaggi 2031

Spedito - 08/04/2005 :  11:31:48
Citazione:

Соня, ама той Импозинато (в интервю пред кореспондент на ББС) споделя, че даже направил забележка на папата, че прикрива българите. Божеее, винаги се сещам за една мисла на Айнщайн по въпроса за безкрайността на Вселената и човешката глупост.

Христина, ами Папата може да си е взел бележка, ама как да го разберем? Взе, че умря...

А пък той май че беше малко нещо комунист, никак не ги търпеше разните капиталисти, либеристи...дори Кастро му беше симпатичен...

Иди, че се довери на един Папа...

Соня
Vai ad inizio pagina

monella

Messaggi 17

Spedito - 08/04/2005 :  14:25:17
Ok, да вземем Чомски, защото ти е любим.

Ноам Чомски е световно известен с крайно левите си позиции.
И не ми казвай сега, че гледам през червени очила, защото, ако го направиш, трябва аз да те попитам ти къде изобщо гледаш.

Ноам Чомски е надарен с изключително добра аналитична мисъл и има своите големи заслуги в областта на лингвистиката. Но като нормално човешко същество, той не може да бъде безкрайно обективен и дава същата тази аналитична мисъл в услуга на левите си интереси.

Ето ти един интересен пример за манипулация:
Идването на комунистическия режим довежда до тоталитаризъм, лагери, жертви... Отначало Чомски отрича терора и го оправдава, но когато повече не може да удържи фронта, защото става твърде очевидно, той инструктира своите съмишленици да не коментират, за да не помагат по този начин на "интересите на американския империализъм".
Други негови думи: "В сравнение с условията, налагани от САЩ, Източна Европа под руснаците беше райско място."

Да продължавам ли или това вече си го знаеш, но просто си се съгласяваш, заради "безпартийността".

Не става дума за твоето буквално членуване в редиците на Партията. Убежденията са достатъчни.
И понеже виждам, че се интересуваш от моята личност, специално за теб уточнявам, че и аз не съм записана като член на ничия партия. Но всъщност защо мислиш, че "нямам кураж" да кажа коя съм? Какво означава това? От какво си се поинтересувала, а аз съм го скрила? Профилът ми не е публичен, това ли е? Че съм femmina вече го знаеш, а голяма разлика ли прави, ако видиш на колко години съм и в кой град живея?
Vai ad inizio pagina
Pagina di 5 Discussione precedente Discussione Discussione successiva  
Pagina Precedente | Pagina Successiva
 Forum bloccato
 Versione stampabile
Vai a:
Bulgaria-Italia © 2002-2005 Bulgaria-Italia Vai ad inizio pagina
 Modded By: Image Forums 2001 This page was generated in 0,11 seconds. Snitz Forums 2000

Follow Bulgaria-Italia on Twitter  Follow Bulgaria-Italia on YouTube   Follow Bulgaria-Italia on LinkedIn

Ultime Notizie

Conoscere la Bulgaria
  Arte e Cultura CittÓ e LocalitÓ Economia Folklore Informazioni Politica e Governo SocietÓ Turismo