Home | Notizie | Forum | Club | Cerca 
Subscribe
Share/Save/Bookmark

Bulgaro

Utente: non registrato, entra
Il Forum 2000-2002 e il Forum 2002-2005 sono chiusi. Scrivi nel nuovo Forum 2005-2021
 Club | Utenti | A-Z | Cerca | Statistiche | Il tuo profilo | Incontri | Annunci | Forum 
Discussioni attive | Utenti | Cerca | FAQ
 Tutti i forum
 Форум на Български език
 По света и у нас
 Не им ли писна?
 Forum bloccato
 Versione stampabile
Pagina Precedente | Pagina Successiva
Autore Discussione precedente Discussione Discussione successiva
Pagina di 5

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 05/04/2005 :  12:51:58
Митрев, убеди ме! Факт до факта. Апропо, нали вече сме демократична държава, та нищо чудно някое чевръсто Фил Димитровско или Костовско правителство да е решило да се разправи с тази гнойна язва върху красивата ни европейска физиономия. Но това е друга тема...
Vai ad inizio pagina

monella

Messaggi 17

Spedito - 05/04/2005 :  20:11:13
Добър ден и добре заварили!

Аз съм нова тук и тепърва имам да набирам впечатления за сайта и форума, но вече виждам, че то голям шовинизъм, голямо нещо и много цветист език се говори :)

Хвърлям се и аз в темата.
Значи, според мен въпросната "българска следа" е цяла пътечка от български следи. За факти трудно може да се говори (защото цели институции са се грижили и все още се грижат те да се потулят), но улики има много. Има. Те изграждат една много стабилна версия за това, че атентатът е извършен от (с помощ от) българските служби по поръчка на Москва.

//*
Всичкото тръгва от последната книга на Папата, в която казва, че атентатът е плод на борбата между идеоологиите. Въобще не споменава за коя идеология става въпрос. Берлусконецът, обаче, взел че разбрал за коя идеология става въпрос - за "комунизъмът" разбира се...
*//

Ама много ясно, че става дума за комунизма :))) За какво друго може да е? Това наблюдение съвсем не е откритие на Берлускони ;) А именно, въпросният сблъсък е страхът на Москва за събитията, които ще се случат в и без това настръхналата Полша, след избирането на Папа поляк, който се обявява срещу соц строя. Да се търсят други интерпретации, е да се търси под вола теле.

//*
"Никога не съм вярвал в т.н.българска следа" Карел Войтила
Пак го повтарям за по-бавно стоплящите.
*//

(Правилното е Карол.)

И това изказване на Папата според мен си има много просто обяснение и даже ви се чудя как така не го разбирате, ами се ядосвате и взимате навътре неща, които съвсем не зависят от вас.
Както е известно, по време на комунизма държавата и народът бяха до толкова "съединени", че вече нямаха нищо общо. Ама нищо. Нещата, които си вършеше държавата (разбирай уважаемите управляващи) нямаха нищо общо с това какво му се е искало на народа, а да се пита за мнение и дума и не може да става. Но това е известно. И точно заради това Папата казва тези думи (и му прави чест!). Защото той е една голяма, широкоскроена и милостива личност и не иска да остави всички българи да страдат и да се срамуват. Ясно е, че когато по ония времена българските тайни служби организират атентат по поръчка, това съвсем не означава, че целокупният български народ е желаел убийството на Папата. Нито е имало такива настроения, нито някой някога си е имал хабер какво барем се е вършело по нашите "високи етажи". От друга страна не е работа на Папата да търси доказателства. Това е работа на правосъдието. Неговата работа е човещината и моралът и той най-човешки даде прошка.
Ами вие пък, какво се ядосвате тогава? Не приемайте приказките относно този атентат за лични обвинения. Питайте някой германец дали чувства лична вина за постъпките на Хитлер. Еми, не. Разбира се, няма да му е приятно, че го питате, но наистина каква вина има човекът? Та така и вие.

Като за първи пост, смятам да се спра до тук ;)

Ха, добре съм ви дошла!!
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 06/04/2005 :  08:38:22
Добре дошла!
Феновете на българската следа си съединяват произволно разни писани или изречени недомлъвки, но това НЕ Е доказателство. Това си е словоблудство и нагласяне на изводи, които употребени по определен начин в публичното пространство пред определена (немного образована, претенциозна и безкритична аудитория), извадени от котнтекста и от конкретиката на доказателствата от обикновени политически клишета се превръщат в НЕОПРОВЕРЖИМА истина. Гьобелс се е поупражнявал в това доста преди творците на "българската следа". Сега го прави Кадафито.
Я да ти задам един въпрос - а дали само на Москва й пречи папа славянин? Пречи ли и всъщност? И дали ако беше Москва организаторът атентатът нямаше да се случи по-успешно? А дали целта е била убийство или просто поредната пушилка във времето на Студената война, влачеща след себе си куп геополитически последствия? Доброто ЦРУ и добрата църква срещу лошото КГБ? Дрън, дрън!
Но извън тези ни разсъждения добавям само, че вина се доказва с доказателства... а такива НЯМА. И улики няма, а само разни недомлъвки.
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 06/04/2005 :  08:42:03
И въобще не смятам, нито пък изпитвам вина за нещо, което е просто една грозна измишльотина.
Ама пък как ти хрумна да правиш аналогии с Хитлер и Сергей Антонов? Да, аналогия има, но тя е в други два факта.

Modificato da - hristina il 06/04/2005 08:42:48
Vai ad inizio pagina

sonia

Messaggi 2031

Spedito - 06/04/2005 :  08:44:47
Малко бързам и затова, Монелла, ти поставям един въпрос: ти чувала ли си нещо за идеологията "антикомунизъм"?

С две думи, това е всичко, което е направено паралелно на комунизма.

Комунизъм вече няма, ама антикомунизмът цъвти и върже. Ела да видиш Италия и да чуеш Берлускони.

Като се върна от работа, ще обясня по-добре...

Соня
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 06/04/2005 :  08:53:55
Соня, като се върнеш от работа виж това:
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=713477

Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 06/04/2005 :  09:16:51
Ми здрасти .....аз тъкмо се изнасях от тук. Форума е определено интересен ;)

Дали Москва се е страхувала от Папа поляк ,който ще се обяви срещу соц.строя .....това става значително по-късно. А самото обявяване е на практика значително финансиране чрез една италианска банка ,която аз тук няма да посочвам ,но то е пределно ясно. Такава мащабна операция не е по силите на един човек макар и с неговата благословия и съгласие. Също така се знаят и последствията. Няколко трупа...ех какво толкова...

По отношение на това как се пише името. Не ми е известно някой в Полша и Чехия да се казва Карол. Името което се използва там е Карел. Така се изписва и Войтила в редица източници. Но при все ,че не съм имал честа да се интересувам от тази тема подробно за мен Карел е значително по-логично ,но може би не съвсем правилно.

Стабилната версия за българска връзка се опира само на думи. Първоначално на писанията на Клеър Стърлинг на базата на уж страхотно сигурен източник от ЦРУ казал ...еди какво си !!!
Виждаме ,че нещата са по съвсем друг начин дори и за ЦРУ.

И променените показания на Агджа забележете почти година след неговото арестуване !!! Достатъчно време за много неща.

Както и да е тема достатъчно безинтересна за мен вече. Абсолютно безкоментарни са опитите за търсене на нова сензация.

Vai ad inizio pagina

monella

Messaggi 17

Spedito - 06/04/2005 :  09:43:31
Добро утро, hristina и sonia!

Ехххх, вижда се, добре започва още един ден за българската демокрация ;)

Първо искам да се обърна към hristina.
Ти и преди много ревностно искаш да ти се представят Доказателства! Ама какви доказателства? Това е форум, а не прокуратурата. Ясни доказателства няма никой. Не могат да докажат убедително нито една версия. Снощи бившият директор на архива на МВР каза по телевизията, че не се ангажира да каже категорично дали има или няма документи, издаващи или оневиняващи намесата на България или т.нар. "българска следа". И допълни, че едва ли има някой, който би казал подобно нещо.
А ти тука във всеки твой пост искаш доказателства, та доказателства!!
Ти самата можеш ли да се ангажираш да посочиш доказателство за невинността на българските тайни служби? Би било интересно.
По брояча под името ти виждам, че си "стара пушка", така че няма нужда да ти припомням, че това е форум, където по дефиниция е място за изказване на мнения.

Дали на Москва й пречи Папа слвянин? Пречи й и още как! Но това вече го писах.
А и всички знаем какво беше отношението към Църквата изобщо. Имаше един популярен лозунг за религията и народите. Сигурно си го спомняте. Така че изобщо не може да се твърди, че тогавашните управници са били безарзлични към Папата и Църквата.

//*
Това си е словоблудство и нагласяне на изводи, които употребени по определен начин в публичното пространство пред определена (немного образована, претенциозна и безкритична аудитория), извадени от котнтекста и от конкретиката на доказателствата от обикновени политически клишета се превръщат в НЕОПРОВЕРЖИМА истина. Гьобелс се е поупражнявал в това доста преди творците на "българската следа". Сега го прави Кадафито.
*//

Дааа, и преди много се учудих, но забравих да ви питам. Какво общо има тук историята с медиците в Либия и Кадафи, и прочее? Тези аналогии доста много ме изумяват.
hristina, предполагам, че веднага ще ми ги разясниш ;)

А иначе определението ти за аудиторията - хем "претенциозна", хем "безкритична"!! А сега де! И тоя номер не ми е ясно как става ;)

//*
Ама пък как ти хрумна да правиш аналогии с Хитлер и Сергей Антонов?
*//

Не, не съм правила подобни аналогии. Името на втория дори на съм го споменавала.
Аналогията беше между случките и по-скоро за породеното чувството за вина.

//*
Малко бързам и затова, Монелла, ти поставям един въпрос: ти чувала ли си нещо за идеологията "антикомунизъм"?
С две думи, това е всичко, което е направено паралелно на комунизма.
Комунизъм вече няма, ама антикомунизмът цъвти и върже. Ела да видиш Италия и да чуеш Берлускони.
*//

Здравей, sonia.
Да, чувала съм думичката "антикомунизъм". Употребена като "идеология" малко по-рядко ;)
Какво да ти кажа... Щом като е имало комунизъм (и то какъв!) и всъщност все още има, повече от нормално е, че има и ще има антикомунизъм.
А колкото до Берлускони :) Нещо му имаш зъб :) Мине се, не мине, все той нещо оплел конците ;) Това са си твои лични работи, аз не виждам какво отношение имат с темата.

Сега отивам да чета какво се крие зад линка на hristina.

До скоро.

Modificato da - monella il 06/04/2005 09:46:50
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 06/04/2005 :  10:47:56
Монела, значи категоричната липса на съпричастност на българите (установена от СЪД) не е доказателство? В правото има една презумпция за невинност до доказване на противното... очевидно ние трябва да доказваме, че сме невинни. И като се докаже излиза, че пак не сме.
Колкото до "доказателство" за невинноста на българските тайни служби ще ти кажа едно - ако го бяхме направили ние, резултатът щеше да е малко по - различен :)))

Бивш директор на архива на МВР? Име, по кое време е бил шеф и т.н. и къде точно го е казал. Хайде да не си говорим за спекулацията с т. нар. "досиета", че съвсем ще разводним темата.

Колкото за документацията по т. нар. "българска следа" можеш да се обърнеш и към Конгресната библиотека на САЩ... Там има предостатъчно. При добро желание ще намериш колкото си искаш доказателства.

Спирам дотук, защото рискувам да напиша неща, които не са за форум поради мои си лични причини.

Общото между процеса в Италия (аз лично си го спомням много добре) и този в Либия е механизмът на разследване и доказване. Аналогиите са повече от очевидни.

Колкото до корелацията между претенциозност и безкритичност тя си е направо висока и положителна. Колкото си по-безкритичен толкова си по-прост, а колкото си по-прост си толкова по - претенциозен. Чат ли си?

Връщаме се на Хитлер и Сергей Антонов. Мдааа, българите не се чувстват виновни за нещо, което не са направили. Аналогията не е от най-коректните, струва ми се. Едно е да те набедят за папоубиец при това в ерата на Студената война, друго да избиеш съвсем наистина няколко милиона.

Не ми отговори на въпроса обаче само на СССР ли е пречел папата? Обясни ми мотивацията и произтичащите политически последствия от един успешен атентнат срещу католическия папа, извършен от КГБ.

Колкото до връзката с Берлускони - ми в Италия идат избори, във Ватикана тоже. Прави ли ти впечатление, че "българската следа" беше раздухана в Италия и никъде другаде? И точно по време на агонията на добрия човек?

Хайде, спирам, че ме зове обядът.
Vai ad inizio pagina

monella

Messaggi 17

Spedito - 06/04/2005 :  12:04:40
//*
Колкото до "доказателство" за невинноста на българските тайни служби ще ти кажа едно - ако го бяхме направили ние, резултатът щеше да е малко по - различен :)))
*//

Много смешно, няма що! Доста срамно е да напишеш подобно нещо!!!!

За останалото очаквай скоро включване.
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 06/04/2005 :  13:09:36
Оооо, вече взехме и да морализаторстваме... значи по адрес на Сергей Антонов може да се упражняваме във всякакви реторики. Извинявай, но ако си си вложила някакви индивидуални интерпретации в едно доволно абстрактно изречение, очевидно проблемът не е в съдържанието на изречението :))) Или вече си готова с хипотезата, че съм участвала в атентата срещу папата?

Modificato da - Hristina il 06/04/2005 13:10:48
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 06/04/2005 :  13:28:01
И в тоя ред на мисли имам две питания към феновете на "българската следа" - българи:

1. Защо непременно държите да докажете, че такава е имало? Питам ви за личностната ви мотивация, наистина ми е ужасно интересно.

2. Какво изпитвате, когато обявявате някого (в случая С. Антонов) за убиец?
Vai ad inizio pagina

sonia

Messaggi 2031

Spedito - 06/04/2005 :  23:02:47
x Monella

Имам сериозни основания да си мисля, че не си чела американския професор, философ, Ноам Чомски.
Той е посветил живота си на анализ на обработката на съзнанието от страна на медиите. В книгата му "Фабрика на съгласието" има специална глава за "българската писта". Предвид интереса, който проявяваш и в очакване да си купиш някоя негова книга ( аз имам 13 негови), предлагам ти една първа порция. Ако не ти е ясно защо ти я предлагам, питай. А ако не те интересува, не се притеснявай. Културата е факултативна.

Соня

Ранната история на пропагандата

Нека започнем с първата съвременна правителствена пропагандна операция. Била е по времето на Удроу Уилсьн. Удроу Уилсън е избран за президент през 1916 г. с предизборната платформа „Мир без победа". Това става точно по средата на Първата световна война. Населението било изключително пацифистки настроено и не виждало никакви причини за въвличането на САЩ в Европейската война. Правителството на Уилсън обаче е било за включване във войната, затова трябвало да направи нещо. Създава се правителствена пропагандна комисия, наречена "Kомисията Крийл", която само за шест месеца успява да превърне едно миролюбиво население в истерична, призоваваща към война тълпа, копнееща да разруши всичко германско, да разкъса немците на парчета, да се бие докрай и да спаси света. Това е изключително постижение и то има по-нататъшно развитие.

Същата техника се използва за раздухване на истерията с така наречената Червена опасност. По подобен начин бяха разрушени профсъюзите и се елиминираха такива проблеми като свободата на пресата и свободата на политическата мисъл. Средствата за масова информация и бизнесът в действителност организираха и извършиха голяма част от работата. Успехът е голям.
Използваните средства са били изключителни. В много случаи са фабрикувани "хунски" жестокости като белгийски бебета с отскубнати ръчички и куп други ужасяващи неща, които все още можете да прочетете в историческите книги. Всичко това е изобретено от британското министерство на пропагандата, чиято цел по онова време е, както то самото заявява на секретни съвещания, "да контролира мислите на целия свят". Но още по-жизнено важно за тях е да контролират мисълта на по-интелигентните членове на американското общество, които да разпространят скалъпената пропаганда и да тласнат миролюбивата страна към истерията на войната. Този механизъм се оказва успешен. И то доста успешен. И дава един урок: държавната пропаганда, когато е подкрепена от образованите хора и когато не е разрешено никакво отклонение от нея, може да има огромен ефект. Това е урок, научен от Хитлер и от много други, и той се следва до ден-днешен(...)

Ноам Чомски
Vai ad inizio pagina

sonia

Messaggi 2031

Spedito - 06/04/2005 :  23:18:37
x Monella

А за настоящата пропаганда относно " българската писта" можем да продължим да говорим само ако си разбрала нещо от горния текст. В противен случай ще е загубено време и за мене, и за тебе...

Соня
Vai ad inizio pagina

monella

Messaggi 17

Spedito - 07/04/2005 :  00:20:01
hristina, постоянно се опитваш да ми слагаш думи в устата и да интерпретираш репликите ми доста произволно. Това няма да мине. Не очаквай, обаче да се оправдавам всеки път като накоя ученичка. Много е плоско. Пробвай нещо, което е по-височко от пошлия журналистически стил "24 часа труд".

Да се върнем на правилото, че всеки е невинен до доказване на противното.

//*
Монела, значи категоричната липса на съпричастност на българите (установена от СЪД) не е доказателство? В правото има една презумпция за невинност до доказване на противното... очевидно ние трябва да доказваме, че сме невинни. И като се докаже излиза, че пак не сме.
*//

Точно тук ти е грешката. Не е вярно, че няма категорична липса на съпричастност. Проблемът на тези дела е, че няма достатъчно обективни доказателства и се прекратяват поради липса на достатъчно доказателства. Схващаш ли разликата? Няма КАТЕГОРИЧНО доказана ЛИПСА на българско участие, а има НЕВЪЗМОЖНОСТ на доказването му. Разликата е огромна!
Доказателства може и да няма, но следата си остава и както беше писано по-горе, защо да се правим на ударени? Толкова много неща изплуват на повърхността или ще трябва най-глупашки да се оправдаваме със съвпадения и прословутия ни лош късмет?
Ами нека България е невинна. Тогава от ДС да извадят на показ всички документи. Защо само се мрънка и фъфли, никой нищо не казва като хората?
Всичко се потулва, постоянно се сменят версиите...
Защо ДС се обръща към 10-ти отдел на ЩАЗИ, а именно отдел "Дезинформация"? Който няма нищо общо с дадена история, на него не му трябва помощ да си прикрива следите!

Все питаш за ползата на СССР от атентата срещу Папата.
Ама на тебе все очевидните работи трябва да ти се обясняват!
Страхът!
От какво се крепеше комунистическият блок? От страхът. Ако не беше той, всички преврати щяха да станат десетилетия по-рано. Това те си го знаеха и тях също ги беше страх.
А в Полша хората никога не са били комунисти. За поляците това си остана натресен режим. Тя никога не е била "сателит", "малко братче", както беше България.
И изведнъж идава Папата, който се обръща към поляците с думите "Не се страхувайте!" и винаги им го повтаря! ТОВА говори много.
В Москва естествено умират от ужас и ги хваща параноята.
Сега би трябвало бече да е ясно.

Нещо друго?

Ааа, да. Ама стига с тоя Сергей Антонов. Не забелязваш ли, че само ти говориш за него. Аз чак сега изписах името му за първи път. Ти ми набута, че го сравнявам с Хитлер и че го обвинявам за убиец.
За мен той е един от многото замесени агенти. Другите безименни изобщо не са по-малко важни, а даже напротив.

//*
И в тоя ред на мисли имам две питания към феновете на "българската следа" - българи:
1. Защо непременно държите да докажете, че такава е имало? Питам ви за личностната ви мотивация, наистина ми е ужасно интересно.
*//

Ами защото вече съвсем се оплетохме! Нека се докаже нещо! Но да се докаже, да стане ясно и разбрано.
Защото сега вече се оплита цяла БЪЛГАРИЯ, въпреки че вината е само на ДС-подразделение на КГБ. Всички знаят и в България, и на запад и по цял свят, че комунистическата народна власт нямаше нищо общо с народа си и никой не е търсил вина в нас българите. Но това шикалкавене, което и до ден днешен така уприто се практикува, вече се разграничава от соц манталитета и злепоставя всички ни!
А да се надава масов вой за неопровержимост при толкова много пукнатини - още по-зле!
Vai ad inizio pagina

monella

Messaggi 17

Spedito - 07/04/2005 :  00:33:45
Hi, sonia.
Междувременно и ти си писала, докато и аз съм правела същото.

Права си, не съм изчела 13-те книги на Чомски.

Но думичката "пропаганда" ми е добре позната и такава има. О, има...
Но на теб ли да ти разправям?

Дезинформацията не е ли също един вид пропаганда? Сигурно има написано нещо по въпроса.

Modificato da - monella il 07/04/2005 00:36:11
Vai ad inizio pagina

monella

Messaggi 17

Spedito - 07/04/2005 :  08:34:26
sonia, снощи забравих да ти кажа, че аз също така не съм чела и Маркс. Така че давай, не се спирай с Чомски. Можеш да попълниш празнините в познанията на форумистите (и по-точно моите) и с няколко цитата от Маркс.
Vai ad inizio pagina

sonia

Messaggi 2031

Spedito - 07/04/2005 :  08:55:55
Monella, aко имаш нужда от цитати на Марх, достатъчно е да кликираш името му. Предвид факта, че Wall Street го слага между 10-те най-големи иконимисти в света, сигурно ще успееш да задоволиш любопитството си.

А аз в Италия най-обичам да си чета американски автори. Ще ти предложа едно друго име, William Blum . Сега пак бързам, но днес следобед ще мога ди ти цитирам кое-що. По повод "дизинформация", разбира се...

Блум описва точно къде до кpая на 1978 са преподавали, че комунистите ядат деца.

Темата за "дизинформация" е любимата ми тема. Май имаме общи интереси.

Соня
Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 07/04/2005 :  09:20:25
"Ами защото вече съвсем се оплетохме! Нека се докаже нещо! Но да се докаже, да стане ясно и разбрано. Защото сега вече се оплита цяла БЪЛГАРИЯ, въпреки че вината е само на ДС-подразделение на КГБ "

:)))) Не разбрах кой се е оплел ? Не е ли Corriere della Sera с статията Dossier Stasi conferma pista bulgara или някой друг. Тук ти се привидя шовинизъм ,комунизъм ...какво ли не още а става въпрос за простички неща. Случайно да знаеш ...случайно питам ,че една от присъдите срещу рязаната карабина Агджа е за клевета и злепоставяне на чужд гражданин ? Вече е доказано каквото има да се доказва ! Всъщност сега намирам максимата си ,че най-доброто което можеш да направиш с един вестник е да го изхвърлиш незабавно след като си го купил за изключително правилна. Страхотно удоволствие и единствения начин парите ти да не отидат на вятъра.
Бе тия от ДС и КГБ били големи тъпунгели ....взели ,че оставили Антонов да се развява няколко месеца след атентата в Рим !!!
:))))

Ех ех..... логически топик ,но за доста хора е магистрала за "откривателства" и упражняване на словоблудство !

Понеже Чомски е малко по-сложен започни с "Теория и практика на манипулацията" на Дъглас Рушкоф . Приятна книжка и леко поднесена.

Иначе позна Карол е правилното ! Издърпвам си леко ухото ,но само толкова :)))

Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 07/04/2005 :  09:20:38
Монелла, честно казано, очаквах от теб сериозна дискусия по същество, а не дребни заяждания и квалификации... Поставих няколко въпроса, на които не ми беше отговорено, но за сметка на това проектираш собственото си поведение върху моите постинги, обвинявайки мен в интерпретации.

И пак повтарям, че се доказва ВИНОВНОСТ, а не НЕВИННОСТ. Който разбрал, разбрал.

Питах за факти, но вместо факти - плоски политически клишета от митингите в зората на демокрацията в стил братя Неврокопски. Колко служители на ДС познаваш? Или разчиташ основно на филмите за Джейм Бонд, творбите на Явор Дачков и форумите на "Медиапул"...

Обаче ме развесели. Та, значи включва се пиарския отдел на ЩАЗИ, следователно българите са виновни. Перфектна хипотеза!
СССР убива папата и се справя с Полша. Гениално!
За още по-гениално се използва турска дясна терористична група. В комбина с българите (и то точно в навечерието на възродителния процес).

Спирам дотук, щото вече ми е безкрайно безинтересно. Интервютата на Фердинандо Импозинато ме кефят повече, особено с прозрението за 32 годишния генерал от ДС Сергей Антонов, маскиран като служител на БГА "Балкан". Продължавай да се упражняваш... успех!

П.С. И последно да изясня за Сергей Антонов. По една случайност си спомням репортажите от италианския затвор (много ми напомнят репортажите от затвора в Либия), по една случайност съм го виждала този човек... дано никога не изглеждаш по този начин! Става въпрос за най-обикновено човешко съчувствие.

Vai ad inizio pagina
Pagina di 5 Discussione precedente Discussione Discussione successiva  
Pagina Precedente | Pagina Successiva
 Forum bloccato
 Versione stampabile
Vai a:
Bulgaria-Italia © 2002-2005 Bulgaria-Italia Vai ad inizio pagina
 Modded By: Image Forums 2001 This page was generated in 0,19 seconds. Snitz Forums 2000

Follow Bulgaria-Italia on Twitter  Follow Bulgaria-Italia on YouTube   Follow Bulgaria-Italia on LinkedIn

Ultime Notizie

Conoscere la Bulgaria
  Arte e Cultura Città e Località Economia Folklore Informazioni Politica e Governo Società Turismo