Home | Notizie | Forum | Club | Cerca 
Subscribe
Share/Save/Bookmark

Bulgaro

Utente: non registrato, entra
Il Forum 2000-2002 e il Forum 2002-2005 sono chiusi. Scrivi nel nuovo Forum 2005-2021
 Club | Utenti | A-Z | Cerca | Statistiche | Il tuo profilo | Incontri | Annunci | Forum 
Discussioni attive | Utenti | Cerca | FAQ
 Tutti i forum
 Форум на Български език
 По света и у нас
 Не им ли писна?
 Forum bloccato
 Versione stampabile
Pagina Successiva
Autore Discussione precedente Discussione Discussione successiva
Pagina di 5

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 31/03/2005 :  14:53:23
Отново "българска следа" в атентата срещу папата

Папата не е казвал, че България е замесена
Италианският всекидневник „Кориере дела сера“ пише в днешния си брой, че документите на ЩАЗИ, доказващи българската следа в атентата срещу папата, се пазят в бункер в София и той ще бъде отворен, само когато там отиде италианската парламентарна комисия Митрохин.
В интервю за римския вестник „Република“ пък Али Агджа твърди, че Ватиканът носи отговорност за атентата срещу папата, тъй като без помощта на негови представители самият Агджа нямало да може да направи нищо.
Подробности от Рим съобщава Виолина Христова

Последната версия на Али Агджа за атентата срещу папата е, че той е бил решен от Господ и че без помощта на кардинали и свещеници от Ватикана Агджа нямало да бъде в състояние да го извърши.

„Обичам и уважавам папата, но обвиненията, които витаят около него, са бълнувания...В действителност дяволът е вътре във Ватикана“, пояснява за вестник „Република“ Агджа, който е в турски затвор и завършва книгата си за атентата.

Според турчина не съшествува никаква последна версия за атентата, а просто на 13 май 1981 никой не е знаел, че той ще бъде извършен.

Агджа допълва, че общественото мнение и обикновените граждани могат да си мислят хиляди неща на фона на систематичната дезинформация, но че същевременно „ за центровете на властта не съшествува никаква тайна, а само многобройни табу и политически сметки“.

„Някои се опасяват, че може да започне процес на духовно рухване на Ватиканската стена по подобие на тази в Берлин“, казва още Агджа пред „Република“.

За разлика от Агджа, по-конкретен в обясненията си е бившият шеф на Комисията по досиетата в Народното събрание Методи Андреев, който разкрива пред вестник „Кориере дела сера“, че тайните от атентата серщу папата се пазят в бункер в София.

Според Андреев никой, дори настоящият шеф на комисията Цвета Маркова, не може да влезе в него.

Причината за тази секретност е, че там са заключени документи от ЩАЗИ, свързани с покушението, което било оркестрирано от КГБ и извършено от българските служби с помощта на турски терористи и под протекцията на източногерманските служби.

Андреев разказва пред вестника, че когато през 2002 разкрил, че в получената от Германия кореспонденция между ЩАЗИ и Държавна сигурност фигурирали писма, свързани с атентата, решил да ги заключи.

Според Андреев в едно от писмата ставало въпрос за искане на Държавна сигурност към ЩАЗИ да оневинят България пред света и да осигурят закрила за агентите й.

Методи Андреев не можел да си обясни защо никой досега от българското правителство не се е намесил по този въпрос.

В интервю за „Кориере дела сера“ говори за атентата и Винсент Канестраро, бивш шеф на антитероризма в ЦРУ.

Според него покушението останало загадка и заради факта, че ЦРУ не успяло да подтикне към дезертьорство никой от лидерите на КГБ, който да разкаже за него. „Генерал Олег Калугин беше държан настрани от нещата в КГБ, той беше разпитван месеци наред, но все казваше, че Съветският съюз не е намесен“, твърди Канестраро.

Той допълва, че не би се изненадал, ако се докаже участието на българските и съветските служби. За подобна следа бившият агент казва, че се съмнявал и Роналд Рейгън, както и бившият италиански вътрешен министър Вирджинио Роньони.

Е, то рано или късно всеки си плаща - и смехотворни политици, и комични спецслужби, и арабски полковници.

topina

Messaggi 10

Spedito - 04/04/2005 :  10:29:45
Az bih iskala da popitam: Na bylgarite ne im li pisna da otri4at 4e ne sa nito luk qli, nito luk mirisali v atentata sre6tu papata??
Tozi pat nahakanoto ti rodoliubie ne6to kuza, ne ti li stava neudobno da se vre6 v temi, kojto ne razbira6???
A da znae6 4e tezi dni v kasnite 4asove po italianskata TV govoreha della pista bulgara i nazovavaha Bulgaria come il cagnolino di Mosca??
I imat pravo!
Samo 4e cqlata istina se znae edinstweno ot Swetiq otec Papa Ioan Pavel II, mir na praha mu.
Gorda sam 4e sam v Rim i imam vazmoznostta da otdam poslednata si po4et kam papata - wupros na li4en dulg i dalboko uvazenie. Izli6no e
e da kazvam kolko malko balgari biha go napravili dori i da imaha vazmoznostta...
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 04/04/2005 :  10:43:11
Гениално!
Очевидно авторът на постинга е бил минимум полковник я от ДС, я от ЩАЗИ, я от КГБ, че така категорично е информиран. А ако се информира само от плещенията (смехотворни откъдето и да го погледнеш!) на италианските журналисти моите пожелания да продължи да се развива в тази посока.
Спирам дотук от уважение към Сергей Антонов, към папата и към българските медици в Либия...

Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 04/04/2005 :  12:14:58
Ти бейбе (Topy) каква се явяваш тук ? Разбирачка ли нещо си падаш...по коя тема милото. По казаното от някой от каналите на ит.тв. Или по темата за лука. За огромно съжаление ...твое. България не е участвала под никаква форма в въпросното покушение.

И все пак изразявайки дълбока съпричастност към кончината на Папата и в контекста на слабоумните ти бръщолевиници си позволявам единствено да цитирам:

"Никога не съм вярвал в т.н.българска следа" Карел Войтила

Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 04/04/2005 :  12:21:49
Бре, важното е да плювнеш и да опръскаш колкото се може повече... Да не мислиш, че е лесно да си Киряк Стефчов?
Vai ad inizio pagina

topina

Messaggi 10

Spedito - 04/04/2005 :  15:38:05
"слабоумните ти бръщолевиници" - maj 4e ima6 predvid sebe si?
E, razbrarhme: italianskite zurnalisti, sa tezi koito ne razbirat, negramotni sa, nedou4eni sa, neinformirani sa....da zivee bulgarskoto, s edna duma!Mnogo si dale4 oba4e!Mnogo!

Nqmam namerenie da ti obqsnqwam koj sam tuk, za6toto ne e tvoq rabota, pak e i izli6no, no si mi sme6en, za6toto si te prestavqm edin takav mizeren, obut v poturki i zarvulki, s torbi4ka v ra4i4ka i ...otpraven kam Evropata. I nasre6ta ti, bulq Hristinka s prestilkata...

6mesni ste, zalki ste s patrioti4niq si fanatizam.

Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 04/04/2005 :  16:07:59
"Никога не съм вярвал в т.н.българска следа" Карел Войтила

Пак го повтарям за по-бавно стоплящите.

Изобщо не ме интересува коя си. Пълна нула си по-темата. Предполагам ,че италианските журналисти са цитирали подробно последното становище на ЦРУ за руско - българска следа. Няма такава за твое и тяхно съжаление !!! Становището на Германия относно "въпросните" документи от архива на Щази - забележи архива е в ръцете на Германия , а не в ГДР и т.н. .....няма такива за сведение !!!
А също и гореупоменатия цитат на Папа Йоан Павел II

Опитите ти за някакъв вид жалки и злобни квалификации оставям без грам коментар !!!

Приключвам темата ,която по-принцип е приключена отдавна !

P.S. Да те успокоя все пак. Лично аз не съм се запътил на никъде !!!

:)

Modificato da - BreBre il 04/04/2005 16:16:31
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 04/04/2005 :  16:14:28
Citazione:

"слабоумните ти бръщолевиници" - maj 4e ima6 predvid sebe si?
E, razbrarhme: italianskite zurnalisti, sa tezi koito ne razbirat, negramotni sa, nedou4eni sa, neinformirani sa....da zivee bulgarskoto, s edna duma!Mnogo si dale4 oba4e!Mnogo!

Перфектно точно казано! Сърдечно благодарим за прецизната дефиниция на плиткоумни политкампании!

Nqmam namerenie da ti obqsnqwam koj sam tuk, za6toto ne e tvoq rabota, pak e i izli6no, no si mi sme6en, za6toto si te prestavqm edin takav mizeren, obut v poturki i zarvulki, s torbi4ka v ra4i4ka i ...otpraven kam Evropata. I nasre6ta ti, bulq Hristinka s prestilkata...

Не останах с впечатление, че някой въобще се вълнува от Вашата извънмерно надарена с европейски достойнства и фешън антерийки личност, но Вие очевидно много държите да ни я презентирате. Хвала на "такъви" просветени (без малко да напиша грозната дума "българин", пляссс през ръцете!)...губи ми се точната дума да Ви идентифицирам (моля, помогнете!), за което поднасям най-искрените си извинения!

6mesni ste, zalki ste s patrioti4niq si fanatizam.

Евалла! Само така! Флагмани на цивилизацията!

Но така и така сме се докоснали до Вашата необятна информираност и не бих желала да изпускам безценния случай. Таааа... бихте ли ни споменали някои от неопровержимите аргументи и източниците, от които са получени?
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 04/04/2005 :  16:17:33
Най-после и ЦРУ свали версията си ”българска следа”
04 април 2005
News.dir.bg

ЦРУ е търсил, но не е открил доказателства за съпричастност на КГБ към покушението срещу папа Йоан Павел ІІ през 1981 г.

Това заяви в интервю по телевизия “Фокс” известният американски дипломат, бившият посланик на САЩ в Москва Джак Матлок.
Матлок каза, че Белият дом е поискал от ЦРУ да провери възможността КГБ на СССР да е участвал в покушението срещу Йоан Павел ІІ, извършено през 1981 г. През 1983 г., когато генералният секретар на КПСС беше бившият председател на КГБ, се постави въпросът дали Роналд Рейгън може да се срещне с Юрий Андропов, ако съществуват сериозни доказателства за участие в атентата срещу папата, каза Матлок.
“Помолихме ЦРУ да провери доказателствата толкова подробно, колкото само те могат”, съобщи бившият посланик. Той припомни, че редица висши ръководители на ЦРУ тогава са имали подозрения за възможна съпричастност на КГБ, който тогава контролираше българските спецслужби, с които американците свързваха стрелялият срещу папата терористи Али Агджа.
“След подробно разследване те стигнаха до заключението, че Агджа е абсолютен лъжец. Той е разказвал взаимно противоречащи си истории и няма никакви убедителни доказателства, че КГБ е стоял зад това покушение”, заяви Матлок. При това той съобщи, че е видял информациите в италианските медии за документи на ЩАЗИ, в които се твърди за съпричастност към атентата срещу папата на действали уж по указания от СССР източногермански и български спецслужби. “Не мога да съдя доколко тези документи са надеждни”, подчерта бившият дипломат.
Припомняме, че подозренията за "българска следа" в покушението срещу покойния вече Папа Йоан Павел II възникнаха след "разкритията" на американската журналистка Клеър Стърлинг. Тя базираше своята версия именно на получени сведения от ЦРУ. Първите публикации на Стерлинг започваха приблизително така: "Сред обвитите в бръшлян стени на Джорджтаун, където редовно си дават среща бившите състуденти - сега шефове в ЦРУ, няма съмнение, че българите опитаха да убият папата..."
В продължение на 25 години ЦРУ не излезе с официална позиция по случая. Признанията на посланик на САЩ в Русия от времето на "най-студената война", със сигурност близък до ЦРУ, могат да означават само едно - негласно "изпускане на парата" от балона "българска следа".

Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 04/04/2005 :  16:25:14
И накрая - на всички писачи, драскачи и прочее производители на клевети и гнусотии им пожелавам да преживеят това, което се случи на Сергей Антонов.
Vai ad inizio pagina

mitrev

Messaggi 67

Spedito - 04/04/2005 :  16:33:24
И накрая - на всички писачи, драскачи и прочее производители на клевети и гнусотии им пожелавам да преживеят това, което се случи на Сергей Антонов.
....hmmmm ,tova koeto mu se sluchi-ami da ,nikoi ne iska da byde izostaven ot svoite.
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 04/04/2005 :  16:39:22
Айдеее, след девойка Топина се появи и Митрев. Не го приемай като заяждане, ама нещо ми се губи посланието.
Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 04/04/2005 :  16:49:42
Citazione:

....hmmmm ,tova koeto mu se sluchi-ami da ,nikoi ne iska da byde izostaven ot svoite.

Хъммм никога не е бил оставян. Просто Италия се възползва от правото си на справедлив процес на база на някакви безпочвени политически съмнения. Ех ...категоричната оправдателна присъда е показател ,че са били абсолютно неоснователни.
Juistize ugluale per tutti !!! Така ли пишеше на фасадите на съдилищата в Италия. Е...? Но очевидно е ,че решенията на съдебната система в Италия вероятно също нямат голяма стойност за компетентните журналисти ! Може би ...дано не е така ...!!!

Или и съдебната система в Италия е също жалка и некомпетентна ....:(

Аз не мисля така !!!

P.S. Juistize ugluale per tutti !!! - e Legge e uguale per tutti

Ми то едно ли е да го помня :(

Христина ти за какво чакаш факти ....за митичния бетонен бункер до София пълен с мистериозни документи на ЩАЗИ. Ще има да чакаааааш. Първо бетоните бункери са по крайбрежието на Албания , второ архива на ЩАЗИ е в Германия и трето сега се пази тишина по темата от уважение към Папата.
Ех вероятно италианската журналистика си има своя Индиана Джоунс. Нещо от типа на Дими Паница или Клер Стърлинг :). Ще поживеем ще видим ....

I'll be back :)

Modificato da - BreBre il 05/04/2005 09:06:57
Vai ad inizio pagina

topina

Messaggi 10

Spedito - 04/04/2005 :  17:45:45
Kojto grob kopae drugimu, sam pada v nego....
Sergej Antonov e izkupitelnata zertva na zqlata mrysna istoriq.
A otnosno Papa Ioan Pavel II, dalboko uvazenie i mir na praha mu!
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 05/04/2005 :  08:10:46
Продължавам да чакам факти...
Vai ad inizio pagina

sonia

Messaggi 2031

Spedito - 05/04/2005 :  09:55:05
Италия на Берлускони ( който тази сутрин си ближе раните след катастрофалните резултати на административните избори) се ползва в пропагандата си за укрепване на властта на "Падрино" или "Падроне" от т.н. "Комисия Митрохин". На чело на тази комисия стои един журналист на Берлускони. Всичкото тръгва от последната книга на Папата, в която казва, че атентатът е плод на борбата между идеоологиите. Въобще не споменава за коя идеология става въпрос. Берлусконецът, обаче, взел че разбрал за коя идеология става въпрос - за "комунизъмът" разбира се...Нали предстояха избори...Ама пак ги изгубиха...

Е, съдията Приоре казва, че нищо ново няма в тези документи относно атентата, но тактиката вече е известна: разпространяваш една лъжа със средствата за информация за 24 часа и тя остава в съзнанието на простия човек като истина. После ако някой реши, може и да отпечата едно опровержение от 4 реда на 27-ма страница на някой вестник, но простият човек вече е обработен.

Соня

х Бребре и Христина :

Като се запътите за Европа с торбички, престилки, цървулки, знайте, че аз ще ви посрещна. Падуа е на път. Най- обичам българи като вас. Просто съм горда с вас. Само не забравяйте да сложите в торбичките един асеновградски "Мавруд". За останалото аз ще се погрижа...
Добър път към Падуа!
Vai ad inizio pagina

mitrev

Messaggi 67

Spedito - 05/04/2005 :  09:59:43
Айдеее, след девойка Топина се появи и Митрев. Не го приемай като заяждане, ама нещо ми се губи посланието
....mah,poslanieto e iasno -Sergeicho (vinoven ili nevinen)beshe izostaven ot bylgarskata dyrjava .
a za namezite.....bez komentar
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 05/04/2005 :  11:51:14
хМитрев
митрев, намирам за проява на лош вкус назоваването на Сергей Антонов "Сергейчо"... но това си остава за твоя сметка. Откъслечните ти изречения като твои умотворения ли да ги приемаме или се крепят на някакви доказателства? Ако е второто - осветли ни, моля те! Щото иначе си е просто клеветица.

хСоня
Ама аз вчера немедленно се сдобих и със забрадка на флорални мотиви, много е етно :))) Освен асеновградски елексир обаче имам и нещо друго наум :)))
Да не забравяме добрия приятел на Берлускони - полковник Кадафи. Нали се сещаш, че тая простотия веднага ще цъфне в аргументите му (неговите и на независимия съд в Либия): "Те стреляха по папата, а после заразиха невинни либийски деца със СПИН и т.н., и т.н."
Апропо, очаквам топина и митрев веднага да ми докажат, че медицинските ни сестри са едни демони в бели престилки.
Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 05/04/2005 :  12:19:41
Митрев off topic си батка ....затварям бара .
Ще поръчваш ли нещо или ще гледаш ?

Че те 50000 страници по делото и 10 години следствие не доказаха вина на Антонов ,обаче Митрев ще я докаже !!! Бравос ...една малка. Кво пиеше ? А и като те гледам ти дрънкат 30 сребърника в джоба.

Между другото в Америка едно време са били негрите Митрев. Да бе ...няма майтап.

Та темата беше за отричането :)

На решение на Италиянския съд ....забележете !!!

Обърни се към тях Митрев !

П.С. Мерси за поканата Соня ...вероятно ще намина тази година в този район. Кофти ,че не мога да си намеря цървули ,но се надявам ,че бос също няма да ме върнат :))))))

Бъдете здрави уважаеми българи !

Как къде ....ами да ора ...хей онази нива горе на къра мен ме чака.

И кат няма прокопсия плюл съм в тая орисия
И лучец яж , водичка пий ....
диййййййй волееее ...дийййййй

:)

Modificato da - BreBre il 05/04/2005 12:22:13
Vai ad inizio pagina

sonia

Messaggi 2031

Spedito - 05/04/2005 :  12:35:32
Относно "българската писта", българите се делят на две категории: в първата смe аз, Христина, Бребре, Папата, италианските съдиите, които опитаха всичко, за да я докажат, ама не успяха... а във втората категория влизат българите, които знаят точно какво се е случило, почти както го знаят тези, които я измислиха и чакат да се докаже вината на българите било за Папата, било за Либия.
И едните са българи, и другите, колкото и странно да звучи...

Познавам доста българи, които живеят в Италия. Никога не съм се срамувала от България, ама от българи в Италия - често...

На последните цървулите им не са на краката, те са дълбоко скрити "и за тях бронебойни патрони няма открити, няма открити!"

Соня

П.С. Бребре, и с галоши ще те приема, а Христина да сложи нещичко под пристилката все пак...
Vai ad inizio pagina

mitrev

Messaggi 67

Spedito - 05/04/2005 :  12:41:36
Христина,
това че Антонов беше изоставен от българската държава не е моя измислица .Спомням си преди години(8 или 9 ) имаше две или три предавания по тогавашната БНТ за него ,спомням си много добре какво се говореше тогава: изоставен ,че след прибирането в България му е била дадена една минимална пенсиика ,след всичко преживяно е имал нужда от специялно лечение ,но вече ненужен никому не получава нищо. А за това дали е виновен или не -наистина незнам какво да мисля ...може би един ден ще разберем,но аз не вярвам да стане.Та това е...
Vai ad inizio pagina
Pagina di 5 Discussione precedente Discussione Discussione successiva  
Pagina Successiva
 Forum bloccato
 Versione stampabile
Vai a:
Bulgaria-Italia © 2002-2005 Bulgaria-Italia Vai ad inizio pagina
 Modded By: Image Forums 2001 This page was generated in 0,5 seconds. Snitz Forums 2000

Follow Bulgaria-Italia on Twitter  Follow Bulgaria-Italia on YouTube   Follow Bulgaria-Italia on LinkedIn

Ultime Notizie

Conoscere la Bulgaria
  Arte e Cultura Città e Località Economia Folklore Informazioni Politica e Governo Società Turismo