Home | Notizie | Forum | Club | Cerca 
Subscribe
Share/Save/Bookmark

Bulgaro

Utente: non registrato, entra
Il Forum 2000-2002 e il Forum 2002-2005 sono chiusi. Scrivi nel nuovo Forum 2005-2021
 Club | Utenti | A-Z | Cerca | Statistiche | Il tuo profilo | Incontri | Annunci | Forum 
Discussioni attive | Utenti | Cerca | FAQ
 Tutti i forum
 Форум на Български език
 По света и у нас
 Jivot ili jivotnovadstvo v BG!
 Forum bloccato
 Versione stampabile
Pagina Successiva
Autore  Discussione Discussione successiva
Pagina di 3

rosa

Messaggi 79

Spedito - 12/03/2005 :  09:25:55
Zdraveite!
Veche ot dosta vreme si zadavam edin vapros:
"Jivot li e tova v BG il jivotnovadstvo?"
Naposledak nie rabotim za razhodi no ne i za prihodi,uvelichavat si vsichko tihomalkom i ne gi e grija tova tapo parvitelstvo horata imat li pari ili ne za da izkarat dokraya na meseza!Kakvoto i da pravya kakto i da se lishavam,pak ne stava,gledam malkiyat mi sin da e dobre nahranen i da ne e lishen ot nishto.Az ne znam dokoga shte prodaljava tazi nerazboriya v tazi nashta taka narechena darjava-BG,za kakva rajdaemost govoryat pri polojenie,che davat nyakakvi si tam 18leva detski na mesez,na pensionerite nyakakvi si tam 50-60 leva,tova ne znam kakvo e da ne govorim za ostanalite neshta ako izpadna v podrobnosti nyama da mi stigne foruma da pisha,no sam vazmutena ot sobstvenata si darjava,da ne govorim kato vlezem v Evropa kakvo shte bade,sigurno oshte po-golyama bednsot,gorkite deza,samotni maiki i pensioneri,machno mi e za vsichki i me boli...
Zatova stignah do izvoda,che tova v BG,ne e jivot a jivotnovadstvo!!!
Machno mi e che nyamame pak edin Vasil Levski za da ni vdigne na bunt i da se opravime vednaj za vinagi!
Rosa.

uff_

Messaggi 362

Spedito - 12/03/2005 :  19:44:48
Лесно е да се разказват общи проблеми, вземи конкретен случай и се опитай да разбереш кой не си върши работата. След това направи нещо по въпроса.

Прекалено много са хората които плюят по държавници, политици, инвеститори, колеги и т.н., но не правят нищо конкретно за да подобрят средата на работа и на живот. Дай от себе си преди да искаш другите да дадат на теб. Другият вариант, ако не успееш да промениш средата в която живееш, е да избереш общество в което се чувстваш по-добре: Емигрирай.

Не очаквай "нещата" да се оправят от самосебе си, действай ти. Ако смяташ че няма оправия, остави циганската държава да потъва без теб. И обратно: ако мислиш че има светлина в края на тунела и че нещата могат да бъдат подобрени - дай нещо от себе си за да ги промениш ти.

ПП: горното не е личен отговор към Роза, която знам че не заслужава толкова остри думи. То е по-скоро обръщение към всеки който има навик да се жали колко е беден и колко е скапана държавата в която живее, докато той самия пропилява поне половината си работно време в разговори по служебния телефон, пиене на кафе и лаф с колегите.
Vai ad inizio pagina

tonimarkova

Messaggi 2

Spedito - 13/03/2005 :  13:19:36
Citazione:

Лесно е да се разказват общи проблеми, вземи конкретен случай и се опитай да разбереш кой не си върши работата. След това направи нещо по въпроса.

Прекалено много са хората които плюят по държавници, политици, инвеститори, колеги и т.н., но не правят нищо конкретно за да подобрят средата на работа и на живот. Дай от себе си преди да искаш другите да дадат на теб. Другият вариант, ако не успееш да промениш средата в която живееш, е да избереш общество в което се чувстваш по-добре: Емигрирай.

Не очаквай "нещата" да се оправят от самосебе си, действай ти. Ако смяташ че няма оправия, остави циганската държава да потъва без теб. И обратно: ако мислиш че има светлина в края на тунела и че нещата могат да бъдат подобрени - дай нещо от себе си за да ги промениш ти.

ПП: горното не е личен отговор към Роза, която знам че не заслужава толкова остри думи. То е по-скоро обръщение към всеки който има навик да се жали колко е беден и колко е скапана държавата в която живее, докато той самия пропилява поне половината си работно време в разговори по служебния телефон, пиене на кафе и лаф с колегите.

Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 13/03/2005 :  14:45:59
tonimarkova

"purvo mnogo se iviniavam na roza 4e napravih gre6no dvijenie i prepe4atih mnenieto na uff a az suvsem ne mislia taka.roza napulno te podkrepiam.a na uff moga da mu kaja 4e e mnogo mlad da obijda bulgarskiat narod 4e nepravi ni6to za da promeni ne6tata.a ne vseki moje da emigrira,za6toto politicite ni dokaraha do tam 4e ako ima na4in vsi4ki bulgari 6te pojelaiat da emigrirat.6te ostanat samo politicite itehnite deca i vnuci.uff sigurno trie niakude vruzkarsko biuro i ne znae 4e ima hora koito rabotiat na po dve mesta i edva se ishranvat a kamo li smetki da pla6tat.tova spored men e absoliutno cenocid. tova e moito mnenie i ako uff nee suglasen da si svali rozovite o4ila i da ne rasujdava kato politik vtori mandat."
Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 13/03/2005 :  15:20:08
Тони да не отваряме 100 теми за едно и също :) Лека координация на движенията ще да е добре ;)

По темата ....аз нямаше да пиша ,но мернах за 3 ти път за два дена Левски из форумите. И не мисля ,че има съвпадение. Все в подобен контекс. Ще се появи и ще го обесят пред очите ни .....вероятно.

Е Уфф никой не е обиждал. По принцип и аз мисля така ...общо взето.

Не знам дали сте разбрали станали сме по-малко с 45000...2004. Град колкото Перник. Примерно. Да не изям дървото ;) :P

Ако се тръгне от политиците ....къде ще се стигне. Ами аз им пазя програмите на всички от години в къщи на ПС то. Блябля бляяяяя....общи неща и глупости с две думи.
Между другото Ран и Ът на времето твърдяха ,че оптималното население за България е 5 милиона и малко отгоре.
Сега в България трудно може да има политици защото той се е появил от кварталното кафе и от нищото. Какво може да се очаква от такъв човек. Нищо ...той си е нула по дифоулт. Или пък от тоя дето и той не си разбира кво говори...така де.

Системата също предупределя развитието ,но ....много интересно са структуринани нещата. Има едно изтласкване на ниско ниво и нон-стоп пресиране на хората. От друга страна механизмите за защита не работят ...или работят ,но формално. Загубваш си 6 месеца в глупости и пак някой чиновник издевателства при три решения на по-горна инстанция в твоя полза.....еееее ми да го гръмна ли. Ако му овъртя два шамара ще се намери на другия край на стаята ...обачееее...все с добро гледаме.

Иначе от сто години повтарям /но никой не ме слуша :)))/. Моментално прекъсване на отношенията с МВФ , драстично орязване на администрацията и.......нещо което искат от Европа ефективна съдебна система. Как хората да си търсят правата когато такава няма !!! Другото ще го направят подочувам вече и без да го пиша ...и то е нещо добро. Скоро ще бъде. Не губете кураж.

Ето избори идват ...значи нов тираж ;)

Стегнете се още малко ...знам ,че можете !!! :)
Да не се излагаме пред чужденците тук ;) :))

На мен ми хрумват едни идейки да им .....ама хайде за сега не.
Хъмммм.....
Vai ad inizio pagina

rosa

Messaggi 79

Spedito - 14/03/2005 :  08:34:43
Zdraveite,mladeji!
Blagodarya vi za mneieto,imate pravo za mnogo ot neshtata!
Uff,ne se pritesnyavai,znam che uprezite ti ne sam kam men,bihme promenili neshtata v skapanata ni darjava,ako poveche hora byaha po smeli i ne se strahuvaha da se vdignat na bunt protiv nerazboriyata.Tova,che sme bili pod500-stotin vekovno tursko robstvo ni e razkatalo familiyata i taka sme si sviknali da si tarpin i da se pokoryavame za sajalenie. Drugoto,koeto e balgarina go marzi da raboti,kakto kazvash uff,dai mu prikazki i kafe i ne go zanimavai che shte se prenapregne ot bachkane.Slava Bogu,che ne me marzi i blagodarya zatova na roditelite mi,koito me nauchiha na trud i na otgovornost,inache edva li bih se borila sama i sega kakto sam i maika i bashta za dezata si.Borya se vapreki vsichki nesgodi v BG,nyama kak tryabva da se ozelyavame,vapreki che i kato te vidyat, che si mojesh i zavista sashto te skapva donyakade,tova sashto ni e problem na nas balgarite!Vinagi ni priznavat kato talanti v drugite strani no ne i v sobstvenata ni.Vsichko e s krakata nagore,koga li shte se izpravim i shte imame samochustvie na balgari ne znam.
Jelaya vi priyatna sedmiza i samo na pred nikoga nazad...
S pozdrav,Rosa.
Vai ad inizio pagina

uff_

Messaggi 362

Spedito - 14/03/2005 :  18:13:24
Бре-бре, имам предложение: дай да научим момичето как да пуска самостоятелно мнения във форума.

Маркова, може да си поговорим и в чата на тази тема, само бъди търпелива да се върна пред компютъра, когато съм away. Иначе, по темата, каквото пиша са си мои впечатления базирани на скромен личен опит. Това на колко години съм не би трябвало да е ограничение за правото ми да изразявам мнения или да правя предложения. Ако имаш възражения върху написаното от мен, свободна си да ме опровергаеш, но те моля да се придържаш към доводи засягащи конкретно обсъжданата тема.

Какво означава че не всеки може да емигрира? Събираш си багажа и оставяш зад гърба си всичко което не понасяш. А, да - налага се да преодолееш сантименталната привързаност към родината, роднините и приятелите... няма как. А и в чужбината няма да те посрещнат с хляб и сол, определено ще има да се потиш преди да заживееш като бял човек. То хем сърби хем боли ;)

Какво връзкарско бюро, какви розови очила? Това което пиша е черно и тъжно, вероятно някъде по пътя ти е убягнал смисъла на постинга, вземи го прочети отново.
Виж как Роза ме разбра, пък ти веднага се засегна.. нещо понамирисва на гузен негонен ... ;)
Vai ad inizio pagina

sonia

Messaggi 2031

Spedito - 15/03/2005 :  12:52:06
Бребре, би ли написал някоя друга дума в повече за Ран и Ът? A колкото до “Моментално прекъсване на отношенията с МВФ” аз съм напълно съгласна с тебе. Не че разбирам нещо от икономика... а и кой ли разбира вече... ама ми харесват гласове извън хорчето. Само дето да не знаеш вече от кого да взимаш нареждания...нали все трябва да ни нареждат...

В неделя гледах "Чай" с гост Георги Минчев ( който първи се е обърнал към българите с "граждани", а не с "другари") и една поредица от кратки откъси на филми по негови сценарии. Всички с много силна социална критика. По едно време изписаха един тел.номер и не се сдържах и се обадих. Исках да попитам Г.Минчев дали политическата свобода е помогнала да се преодолеят социалните недъзи, които той така силно е критикувал в годините на диктатурата ( някава свобода е имал, щом е критикувал...мисля).
Добавих, че ние сме българи, които се връщат всяка година в БГ, а не като актьорът Климент Денчев, които от 25 год. за първи път се връща в БГ сега, и че не ни се струва моралните ценностти да са се повишили с политическата свобода. Е, всичко остана в ефира...

Та...какво ще ми кажеш за Ран е Ът?

Соня
Vai ad inizio pagina

uff_

Messaggi 362

Spedito - 15/03/2005 :  13:08:06
Соня, ето ти материал да си поначешеш крастата :)

ГЕНЕЗИСЪТ НА ЗЛОТО
(ИЛИ ЗАГОВОРЪТ СРЕЩУ БЪЛГАРИЯ)
http://www.mediapool.bg/cgi-bin/com/comments.cgi?dd=01_260804bg&id=225&fct=rmsg

но коммент
Vai ad inizio pagina

sonia

Messaggi 2031

Spedito - 15/03/2005 :  13:31:00
Grazie Uff !
Бях чела "Бумерангът на злото" от Волен Сидеров, сега пък "ГЕНЕЗИСЪТ НА ЗЛОТО"...Защо толкова ни мислят злото тези хора...какво зло сме им направили...

Соня

P.S. От кога в БГ наричат интересите "краста" ? :))
Vai ad inizio pagina

uff_

Messaggi 362

Spedito - 15/03/2005 :  13:50:18
Айде да не отговарям, че много песимистично послание ще стане. Може би просто те са животновъдите а ние сме животните?!?
Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 16/03/2005 :  07:00:37
re: Соня

Ричард Ран и .....малкото съм го забравил Ът е фамилията на втория са двама американски икономисти. Без да бъда много точен защото пиша много грубо по памет идваха в България може би по времето на Луканов или на Попов. С две думи консултанти от типа на сегашния Хайнке.
Мисля ,че не ги взеха много на сериозно. Така или иначе написаха един доклад за развитието на България. Не мисля ,че този доклад е публикуван някъде. Може би не е бил и съвсем оптимистичен. Аз не съм го чел ,но със сигурност знам едно,че там се посочва една цифра от типа на 5 милиона и половина население като оптимална за българската икономика. Като гледам натам вървим.

А за МВФ ....е не казвам ,че трябва да си прекъсваме членството ,а по-скоро да не подписваме повече никакви споразумения с тях. Под формата на предпазни споразумения на практика базови параметри за икономиката се определят от тях. Включително и нивото на кредитиране ....те натискаха да се ограничи кредитната активност на банките ,равнището на минималната работна заплата и много други.
Това е истината ....един от ...може би единствения им реален пример ,че споразуменията с тях са успешни е България. Доколко са успешни всеки може да усети......
Vai ad inizio pagina

rosa

Messaggi 79

Spedito - 16/03/2005 :  10:46:43
Здравейте,сладури!
Ето ви пресен пример затова,колко са ни готини взаимоотношенията по между ни в България.Днес бях до техникума на синът ми,че му трябва още едно удостоверение за хорариум часовете по практика за Университета в Испания,но Зам.Директорката ми каза,че втори път нямало да прави Удостверение. Стигам до извода,че явно трябва да им купя едно Уиски и кутия шоколадови бонбони за да ми направят документа.А лично казано мен не ме бива по подмазванията и по подкупманията,за да ми свършат работа,но явно трябва да ходя против себе си,и в тази държава така стават нещата.Жалко е но е така!
Кофти трапка,
Роза.
Vai ad inizio pagina

uff_

Messaggi 362

Spedito - 16/03/2005 :  11:29:01
Роза, ако всеки който се сблъска с подобен проблем реши да го "разреши" с бутилка уиски, то проблема никога няма да се разреши.

Имай в предвид че зам. Директорката няма да седне да пише, има секретари за тази работа. От нея се иска само един подпис. А тя предполагам е длъжна да даде подпис. Аз, при подобна ситуация, бих пратил писмено поискване за дадения документ; бих поискал писмен отказ; бих си направил труда да повикам полиция пред нея в момента в който намекне за подкуп... Бутилката с уиски ще използвам само на последен етап - фрас в стената на кабинета, да се размирише едно хубаво. Нека повика охраната после да ме изведат насилствено от нейната стая :)

Шегата на страна, прегледай каква е процедурата за издаване на такъв документ и какви са правата и задълженията на директорката на школото.
Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 16/03/2005 :  11:29:18
Роза аз нали споменах някъде ,че аз ги движа тези неща. Какво си се притеснила. Не се харчи за бонбони. Само вискито купи и ми звънни.....Тичърс да е :))))

Шъ го уредим момчето ..ееее нема да излагаме фирмата :)))

П.С. Уфф не те е срам !!! Не ти ли се пие виски .....хъмммм :)
Аха да уредя пиячката и ти веднага се развика полиция :)))

И вчера кво ми се случи ....ха ха ха ....да похваля полицията. Забравям си всички дикименти на адно място. Обаче зацепвам след 1 час и обратно. Жената съвестна ....прибрала ги и дори се обадила в районното ми !!! Да ме уведомят ,че дикиментите ми са при нея. И отива една патрулна кола при бабата .....и тя хлъцнала. Ония: къде е Брето ...ми хъката мъката ...докато разбере за кво става въпрос само където инфаркт не получила. И вечерта ....ти що не си смениш адресната регистрация ....мисля ,че е крайно време.
Ааааааааа га ги ядохме кибапчиата Брето хубав ,га доде полицията мани беги ....тюююююююю ..****.и живота :)))

Modificato da - BreBre il 16/03/2005 11:40:35
Vai ad inizio pagina

rosa

Messaggi 79

Spedito - 16/03/2005 :  12:14:31
Uff,от мен каквото се изисква съм направила фатката е че на тях не им се занимава а колкото до секретарката е млада и неопитна мадама,марзи ги,та чак ги боли!А колкото до Уискито нямам против да си го поделим,не съм скрънза,арабия си падам по природа:)))
Просто дадох един обикновен пример затова,как стават нещата в България,с вазелин.
Роза
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 16/03/2005 :  12:22:26
Драги ми смехурковци, вместо да си чешете езиците и клавиатурите и да мрънкате като редовни читатели на "Трета възраст", отивате на www.eurosport.com. И после в анкетата за футболист на 90-те гласувате за Христо Стоичков. Айде, не се помайвайте :)))!
Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 16/03/2005 :  12:31:34
Аааааааа ...да видим , да видим на практика ....всеки пише ,че е ларж.

Тайно към Уфф /другите да не гледат !!! /
Уфф съкъвали ...ти полиция. Трай си бе човек. Асан ще яде баница ;)
Споделете после къде е купона. От мен фастъховката и чакалада ...айдеее айде и един Швепсссссссссссссссс ще грабна щото и без това откакто разбих болида съм на безалкохолно само ;)

Аре бе Ферари...пронтоооо...кво стана с новия болид на Брето ....йе само от ръчкане разбират тия хора.

Ехеееееееее добър дан ......вчера съм гласувал 4 пъти от 4 ПС та . Само така отчита повече. А като толкова знаеш от теб една кутишка банбони за купона. Хак да ти е ;)

Modificato da - BreBre il 16/03/2005 12:34:59
Vai ad inizio pagina

hristina

Messaggi 1143

Spedito - 16/03/2005 :  13:21:50
Бре, ама ти бонбони ли пиеш?
Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 16/03/2005 :  13:35:01
Те са за учителката да уреди бележката .....вискито за нас. Иххххх ,че стеееее...все трябва да ви се обяснява :)))
Трайте си бе хора....после що не вървели нещата в България.
Е как да вървят ми кажете !!! :))))

Още някой да не е разбрал нещо ;)

:))))
Vai ad inizio pagina

benji3

Messaggi 167

Spedito - 16/03/2005 :  17:54:48
Още някой да не е разбрал нещо ;)

к`воооо??

УИСКИ, бонбони, джони ходещия - засрамете се бе маскари с маскари...
конспирация, констипация - ей до там ще я докарате
Vai ad inizio pagina
Pagina di 3  Discussione Discussione successiva  
Pagina Successiva
 Forum bloccato
 Versione stampabile
Vai a:
Bulgaria-Italia © 2002-2005 Bulgaria-Italia Vai ad inizio pagina
 Modded By: Image Forums 2001 This page was generated in 0,11 seconds. Snitz Forums 2000

Follow Bulgaria-Italia on Twitter  Follow Bulgaria-Italia on YouTube   Follow Bulgaria-Italia on LinkedIn

Ultime Notizie

Conoscere la Bulgaria
  Arte e Cultura Città e Località Economia Folklore Informazioni Politica e Governo Società Turismo