Home | Notizie | Forum | Club | Cerca 
Subscribe
Share/Save/Bookmark

Bulgaro

Utente: non registrato, entra
Il Forum 2000-2002 e il Forum 2002-2005 sono chiusi. Scrivi nel nuovo Forum 2005-2021
 Club | Utenti | A-Z | Cerca | Statistiche | Il tuo profilo | Incontri | Annunci | Forum 
Discussioni attive | Utenti | Cerca | FAQ
 Tutti i forum
 Форум на Български език
 По света и у нас
 ВСИЧКИ НА ПРОТЕСТ!!!
 Forum bloccato  Discussione bloccata
 Versione stampabile
Autore Discussione precedente Discussione Discussione successiva  

perry

Messaggi 4

Spedito - 02/03/2005 :  03:47:20
ВСИЧКИ НА ПРОТЕСТ!!!
Подпишете петицията срещу поредния недомислен закон! Разпространете до ваши приятели този адрес и се включете в справедливия ни протест.

http://www.parisvesti.com/noi/

Ако не се включите и не подпомогнете инициативата, то със сигурност ще съжалявате, когато след години държавата ни реши да Ви удържи осигурителни вноски от личното Ви имущество.

brebre

Messaggi 199

Spedito - 02/03/2005 :  09:28:07
Ние настояваме:

Да бъде коригиран закона за здравното осигуряване като отпадне задължението за здравно осигуряване по гражданство. Здравното осигуряване (ако изобщо е задължително), трябва да е по местоживеене.

Коментар на Бре Бре: Ами то е таково бре ...я прочети закона. Току виж вашите настоявания са изпълнени :))))

Да бъде обявен мораториум върху събирането на задълженията към здравната каса за българските граждани, които заявят, че са се осигурявали в чужбина. Заявките да се приемат не само писмено и лично, но също по факс, електронна поща и през интернет страницата на НОИ.

Коментар на Бре Бре: Къв ти е проблема на теб. Нелегален ли си ....аз заявявам ,че съм платил данъците си в Швейцария :)))) Няма такъв филм батка ...проверката е майката на доверието :))) Бащата неизвестен ...

Гражданите, които заявят и докажат документално, че са се осигурявали в чужбина, да не бъдат считани за длъжници на здравната каса със задна дата.

Коментар на Бре Бре: Свещено и непоклатимо право на всеки българин е да задлъжнява прогресивно. Няма да ни разваляш купона. Като не те кефи взимай енглиш пас и виа....и без това мераклии за българско гражданство бол.

До влизането в сила на поправките в закона, заявленията за отказване от здравно осигуряване в България да бъдат приемани също по пощата или чрез интернет страницата на НОИ.

Коментар на Бре Бре: Че кво му е на закона ....я пусни вашата версия.
Може , но нали си чувал за цифровите сертификати ....щото аз иначе ще подам от твое име ,че дължа осигуровки :)))) Майтапче ;)

Предупреждаваме, че опитите за принудително събиране на здравни осигуровки със задна дата от граждани, които са се осигурявали добросъвестно в чужбина, ще предизвика вълна от правни конфликти между българската държава и нейни граждани живеещи зад граница. Такова развитие на нещата не е желателно и не е полезно за образа на страната в чужбина и ние бихме желали това да се избегне.

Ихааааааа давайте ...аз съм за !!! Цунамстваш нещо ....давай газ за Бургас :))))

Закона ви дава достатъчно основания да подавате жалби за несъобразени и противоречащи на закона под законови нормативни актове !!!
От типа вътрешноведомствени заповеди на НОИ , наредби и инструкции.
Ако намирате такива нормалния ред е да се наеме учредите едно гражданско сдружение. Да наемете адвокати. Да заведете дело и ако сте сигурни да спечелите. Хайде ...по принцип съм анархично настроен и Ви подкрепям !!! В Англия не е ли така ?
За по мързеливите ...има си давностен срок 5 години. Вместо да се нервите ....отиваш лятото на Аласио или Куба . Лежиш си на плажа ....ритнеш палмата до теб ....все нещо ще падне. Я кокос я някоя кокоска ;)

Матрицата революции...........ок мъстър Андерсън ....да разрушим системата . format c: ....:)))

П.С. Не ме четете мен .....пускайте си там да върви купона !

Vai ad inizio pagina

acquamarin

Messaggi 563

Spedito - 02/03/2005 :  11:41:16
[quote]
????????? ?????????...........?? ?????? ???????? ....?? ???????? ????????? . format c: ....:)))

?.?. ?? ?? ?????? ??? .....???????? ?? ??? ?? ????? ?????? !
/quote/

??????, ??????, ??? ?? ?? ? ???????? ?? ?????? ???? ????? ?? ??? ????????? ?? ?? ??????? ????? ????????????...???? ??, ????? ????? ?????? ????? ???, ????? ?? ?? ??????? ????? ?? ?????? ???? ???, ?? ?? ???????? ???? ?? ?? ?? ?? ??????? ???? ??????, ?? ?? ???????, ?? ???? ??? ?? ??????? (????????, ?????? ? ????????? ? ????????? ??????? ?????? ?? ???????...), ?? ?? ?????, ?? ?????? ?????????? ??? ????????!
?? ?? ?? ?????????? "????????" ??? ????? ????????? ???????????? ??, ??????? ?? 2000 ?? 2003...??????? ?? ?? ??????? ?? ??????? ?? ?????!
?? ?????, ?????, ???????? ?? ?? ?? ????...???? ???????????! ???? ?? ???????? ???? ??????? ?????, ????????? ?? ???, ????? ?? ???????? ????????? ? ?????, ????? ???????? ???????? ?? ?????????? ??? ???????? ????????!
??? ??? ?????????????? ?? ?????? ???? ????????, ???? ???????? ??????? ? ?????????? ????????? ??? ???????? ???????? ?? ??????????????? ???????!
???? ?? ???????? ????????? ?????? ???? ?? ????????? ? ????????...??? "?????????" ?? ?? ?? ?? ??????!
Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 02/03/2005 :  11:54:07
Marinova ne te cheta !!!

format c: ....:))) samo se chete i 2000 i 2003
Drugoto sa ?????????

bi li go napisala na latiniza !

Mersiiiiii...
Vai ad inizio pagina

acquamarin

Messaggi 563

Spedito - 02/03/2005 :  12:03:14
Citazione:

Marinova ne te cheta !!!

format c: ....:))) samo se chete i 2000 i 2003
Drugoto sa ?????????

bi li go napisala na latiniza !

Mersiiiiii...

Puuuu da mu se ne vidi! Sega ne moga...mina mi ;-)
Shte dobavia samo, che zakona moje mnogo da te radva sys svoiata "iztynchenost", no e dalech po-racionalno da se sravniavat ot vreme na vreme zakoni i realnoto im prilojenie...

Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 02/03/2005 :  12:35:50
Eeeeeeee мерси все пак....

Закона ни най-малко не ме радва със своята изтънченост , но е категорично ясен !!! Законите не се коментират. Те се спазват !!!

Приложението също е нормално ...в покрепа на това са редица писма с указания на НОИ и не ги намирам за противоречащи. Системата има възможности за подаване на информация он лайн ,но при наличието на персонален или фирмен цифров сертификат. Не е по-различно от където и да било.

Пак казвам според мен по никакъв начин закона не ощетява точно вас !!!

Не знам откъде е тръгнало това. Всеки разбира се си има пълното право да си протестира за каквото иска.

Системата на здравно и социално осигуряване е изградено на принципа на солидарноста. Нещо което е било въведено преди мнооооого години и негов аналог са погребалните каси в Германия. Учредени от миньорите там. На такъв принцип са и осигурителните каси в Европа с акцент към индивидуални партиди ....!!! Тук също ги има !!!

Проблемите в българската система произтичат от два основни момента.
1. Системата не е направила натрупвания през годините ...т.е. средствата са били изразходвани за съвсем други неща.
2. Системата изпитва хроничен дефицит при намаляване броя на осигуряваните лица .....тенденция характерна за България и......почти всички европейски страни !!!

Какво би станало ,ако всичко се разпадне !!! Ок....и аз не искам да внасям. И какво правим .....който има пари жив ,който не да умира !!!

Хайде ...кво правим ......аааа ....кораба потъва .....никой ли не иска да остане на борда !!! Жалко !!!

И нито ще приема да чета повече глупости от разни пишман дистройтъри ....нямащи си грам хабер от реалните неща , но нещо подучули разбира се една частица и на принципа на разваления телефон я превърнали в балон пълен с кухи твърдения.....бравоооооооооо.

Всъщност то си е ваш бизнес казах....всеки си знае какво и защо.

Само ,че тези който пишат наляво и надясно правят българия за смях !!! После що били българите прости .....щото нито се опитват да четат законите си ,нито ги спазват, нито уважават институциите си ....

Бедни ми бедни Странджа ....по добре да бе умрял в битката при Гренадин !!!

Vai ad inizio pagina

acquamarin

Messaggi 563

Spedito - 02/03/2005 :  13:51:02
Eiii, ama i ti kato tezi deto cheli i nedocheli zakona...Malko predubedeno podhojdash!
Moiat kahyr ne e nito, che shte me oshtetiat, nito che shte platia za niakoi drug!
Pritesniava me, che nikoi ne se zaema s iznudvaneto ot strana la medicinski lica na syshtite tezi OSIGURIAVALI SE grajdani!
Ili iskash da si pogovorime za pochti zadyljitelnoto prenasochvane na pacienta ot dyrjavnoto zavedenie kym chastnia kabinet...
Az pyk da ti kaja, takova neshto kato bylgarina deto chinno chaka po opashki da si plati bilo danycite, bilo osigurovkite, bilo da si smenia dokumentite za n-ti pyt, ne sym vijdala na drugo miasto!
No kato govorim za zakoni...Pravilno! Triabva da se spazvat! Ednoposochno...
Tova mi napomnia istoriata sys strannite telefonni smetki navremeto.
Triabvashe da se vnese isk za razpechatka, obache za da poluchish razpechatka, triabvashe da se plati telefonnata smetka...Vednyj plateno i s razpechatkata v ryka,idi obiasniavai, che niamash poznati v Urugvai!
Sega izviniavai, ama otivam da pratia malko mrysna valuta na mama, che neshto ne uspiava da obiasni na doktora, che tia SE OSIGURIAVA!

Aide, po jivo, po zdravo!
Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 02/03/2005 :  15:02:24
Щооооооооооооооооо ...що мислиш ,че не съм го чел. Даже си го имам разпечатан тук в една папчица ....кое по-точно съм пропуснал.

Аааааа ....значи един закон и една система са различни неща. При тези малки доходи като сложиш процентите съответно малки постъпления. Капи ? Тези относително малки постъпления трябва да се разпределят за най-неотложните нужди на Х брой хора , една голяма част да се откраднат ....и хоп ...свършихаааа. Ако вдигнеш процентите ...никой няма да внася....затова НОИ се движи с дефицит от ....приблизително 600-700 милиона на година.

Изнудване казваш.....ми мен що не ме изнудват !!! Всъщност личната ми лекарка се опитва да ме изнуди с някакъв задължителен контролен преглед ,но аз се ушумолявам за да не натоварвам системата. Има ли телефон момичето ..имааааааа....я дрън една жица ...ала бала ..апчихики апчихаки ....ААааааааа ясно ...мисииии. Кво му е на обслужването !!!

Ами взимат пари да ....и аз да работя на 300 лева и аз ще си искам. Горе казах защо не може повече. Клиниката на Чирков фалира ....7 милиона задължения ....от къде да ги покрие. Затвориха. Обаче тук проблема не опира до един закон ,а до много неща. Да натрупаш един милиард резерв фискален и болниците да затварят. Ето за това Симо ще си ходи като стой та гледай към Мадрид ....

И осигуряването обхваща много малко от фактическите разходи на един болен. Затова има здравни застраховки !!! Застраховки живот ...и так делее. Обаче никой не си правииии....льошоооооо...Гошооооо.

Защо хората седят на опашка ....ами да седят. Можеш ли да си подадеш декларацията по пощата ..можеееееееее. Можеш ли да я подадеш по интернет ......можеееееееееееее. Можеш ли да платиш по банков път включително и през интернет. Можееееееееее. Можеш ли да платиш с банкова карта . Можеееееееееееее.....Да си седят колкото искат.

Не законите са виновнииии ...нееееее...

Телефоните са си телефони ...като не искаш тези ...отиваш при онези...
Аз затова съм си обучил два пощенски гълъба и им давам задачи да бръмчат наляво и надясно ...

Това е принципа на социалния модел ....плащаш и за някой друг. Няма начин. То и в Италия е така ...ама хайде да не спорим.

Айди живи и здрави ,че се заседях пак тук ......
Vai ad inizio pagina
  Discussione precedente Discussione Discussione successiva  
 Forum bloccato  Discussione bloccata
 Versione stampabile
Vai a:
Bulgaria-Italia © 2002-2005 Bulgaria-Italia Vai ad inizio pagina
 Modded By: Image Forums 2001 This page was generated in 0,09 seconds. Snitz Forums 2000

Follow Bulgaria-Italia on Twitter  Follow Bulgaria-Italia on YouTube   Follow Bulgaria-Italia on LinkedIn

Ultime Notizie

Conoscere la Bulgaria
  Arte e Cultura Città e Località Economia Folklore Informazioni Politica e Governo Società Turismo