Италиански

Потребител: не рег., влез

Футбол: Уникален Андрей Гълъбинов

01.10.2020

"Супер Гълъбинов, историческа победа на Ла Специя" - пише на първа страница Gazzetta dello sport във връзка успехът на дебютанта в серия "А" като гост на Удинезе с 2:0. И двете попадения са на Гълъбонов - първият в 29-тата минута на мача, вторият в 90-тата. Този гол е много стойностен, защото бе реализиран след директен дълъг шут на вратаря - бразилецът Рафаел към Андрей намиращ се в игралното поле на Удинезе. С хладнокръвие, той надигра двама бранители и с още по-голямо такова преодоля и вратаря на домакините. С две думи: вратар-център нападател-гол! Като по учебник, според Gazzetta dello sport е "отмъщението на неоценените правилно до сега Рафаел и Гълъбинов", като се подчертава, че българският футболист е реализирал изобщо вижданията на своя треньор Винченцо Италиано.

Спонтанната поза на Андрей след вторият му гол като на римски император - победител, се превърна във фото-символ за днешните издания. Този гол, дойде след много борба през второто полувреме, когато заради червен картон на бранителя и капитан на тима Клаудио Терци, Специя игра 30 минути с човек по-малко. Отчита се, че отборът е успял, защото е бил много добре организиран и го оценяват с 7. Осмица получи Андрей Гълъбинов, който с играта си наподобявал Златан Ибрахимович, полезен с действията си за съотборниците си. От два изиграни кръга до сега, Гълъбинов е вече с 3 гола и е сред най-елитните реализатори до момента със също толкова попадения: Кристиано Роналдо, Лукаку и Гомес.

Българският футболист влезе в историята на калчото и на тима на Специя, в който е за трети пореден сезон с това, че отбеляза първият гол за него в серия "А" и още два за първата му победа сред елита. За медиите Андрей Гълъбинов е герой, изстрелял в орбита Ла Специя.

23.09.2020Италианците подкрепиха съкращаването на броя на депутатите
22.09.2020Резултатите от регионалния вот в Италия засилиха позициите на премиера Конте