Италиански

Потребител: не рег., влез

Мъжете победиха и Италия във Флоренция

18.07.2010

Националният отбор за мъже спечели международния турнир във Флоренция, след като тази вечер в зала "Нелсън Мандела Форум" победи домакина Италия с 84:83.

В състава на домакините блестяха играещите в НБА Белинели и Барняни, но и това не спря българите, които преди това победиха и Полша и Македония в надпреварата. Това е вторият спечелен турнир навън от българите, след първото място в Беларус.

Филип Виденов бе истинският лидер на "трикольорите" с 19 точки, Деян Иванов добави 18, Ърл Калоуей записа 11, а Павел Маринов вкара 10 за успеха на нашите. Белинели наниза 26 точки за Италия, Марко Морденте вкара 16, Масимо Маестранци реализира 14, а Стефано Манчинели завърши с 10 при поражението на домакините.

Нашите изиграха много силно първо полувреме, като след първите две части водеха с категоричното 48:34. В третата четвърт тимът на Росен Барчовски допусна резултатът да бъде изравнен за 62:62, докато последната част на двубоя се разви буквално кош за кош. Филип Виденов изведе нашите напред за 84:83, 10 секунди преди края след два успешни наказателни удари българите удържаха успеха.

Източник: Българска федерация по баскетбол