Home | Notizie | Forum | Club | Cerca  Bulgaro

Subscribe
Share/Save/Bookmark

Utente: non registrato, entra
    Notizie

• Grigor Dimitrov incanta: è davvero lui l'erede di Roger Federer?
• Sofia: incontro-dibattito sulla poesia italiana e la sua traduzione in bulgaro
• Tavola Rotonda: il Teatro Siciliano e la sua traduzione in bulgaro
• Petrov, la vittoria più bella: leucemia sconfitta e ritorno in campo
• Presentazione del Dizionario delle collocazioni a Sofia
•

Tutte le notizie

Follow Bulgaria-Italia on Twitter   Follow Bulgaria-Italia on YouTube    Follow Bulgaria-Italia on Google+
    Conoscere la Bulgaria
  Arte e Cultura
• Arte in Bulgaria
• Biblioteca
• Cinema bulgaro
• Lingua e cultura italiana
• Storia della Bulgaria
• Letteratura
• Lingua Bulgara
• Monasteri
• Musica
• Poesia
• Teatro
• Traci

Cittΰ e Localitΰ
• Sofia
• Plovdiv
• Varna
• Burgas
• Koprivshtitza
• Bansko
• Borovets
• Pamporovo

Economia
• Agricoltura
• Banche e Finanza
• Energia
• Fiere
• Infrastrutture
• Investimenti
• Telecomunicazioni

Folklore
• Cucina bulgara
• Fiabe
• Nestinari
• PopFolk e Chalga
• Valle delle Rose
• Vampiri

Informazioni
• Mappa
• Inno Nazionale
• Scheda Paese
• Dizionario IT-BG

Notizie

• Ambiente
• Cultura
• Cronaca
• Economia
• Esteri
• Lavoro
• Immigrazione
• Politica
• Sport

Bulgaria e ...
• Iraq
• Libia
• NATO
• Basi USA
• Unione Europea
• Monografie

Politica e Governo
• Ambasciate
• Ambasciata di Bulgaria
• Ambasciata d'Italia
• Istituzioni
• Politica ed Elezioni
• Legislazione italiana

Societΰ
• Bulgari in Italia
• Diritti umani
• Informazione
• Radio Bulgaria
• Sindacati
• Sport
• TV Bulgaria

Turismo
• Alberghi
• Appunti di Viaggio
• Fai da te
• Informazioni Valutarie
• Montagna
• Viaggio in Aereo
• Viaggio in Auto
• Viaggio in Bici
• Viaggio in Camper

Il Forum 2000-2002 e il Forum 2002-2005 sono chiusi. Scrivi nel nuovo Forum 2005-2014
 Club | Utenti | A-Z | Cerca | Statistiche | Il tuo profilo | Chat | Incontri | Annunci | Forum 
Discussioni attive | Utenti | Cerca | FAQ
 Tutti i forum
 Forum in lingua italiana
 Стар форум
 firma predlaga rabota v Italiq - zakonno...
 Forum bloccato  Discussione bloccata
 Versione stampabile
Autore Discussione precedente Discussione Discussione successiva  

didi80

Messaggi 19

Spedito - 14/09/2004 :  13:04:16
Namerih ot edna reklama - firma, koqto predlaga rabota v It. v oblastta na strojtelstwoto, syotvetno za myjete i dom.pomo6tni4ki za jenite.
oba4e dali e vyzmojno tova, koeto uve6tavat 4e osigurqwat oswen rabota wisa, jili6te i hrana malko kato 4e li samnitelno...
a vyznagrajdenieto kak mislite pi6e 800-1000 euro? a dali e tolkova realno edin bog znae...
nqma da pravq bezplatna reklama na firmata (kato q spomena), no q proverih dali ima naistina licenz v stranicata na vyn6no ministerstwo emi ima.
za sega ne sym sabrala kyraj da se svyrja s firmata, no ako ima ne6to novo 6te vi osvedomq ako nqkoi go e grija...

Modificato da - didi80 il 14/09/2004 13:08:27

didi80

Messaggi 19

Spedito - 14/09/2004 :  13:07:28
ako ima nqkoi koito se e uredil s nqkakva bg firma ili e imal nqkakvi vzaimootno6eniq s podobni da pi6e interesno mi e dali ima realni vazmojnosti za rabota?

Modificato da - didi80 il 14/09/2004 13:10:13
Vai ad inizio pagina

uff_

Messaggi 362

Spedito - 14/09/2004 :  15:42:22
Мога да споделя малко опит по въпроса.
Знам за 2 вида такива фирми, едните са малко шмекерски, другите са доста сериозни според мен.
Първите предлагат работа, най често в Испания, от скоро и в Италия, като би трябвало да гарантират че там ще има работодател който да ги наеме и да им осигури жилище. Понякога това се случва, понякога-не. Имам познати в Ит. които разправят какви са рисковете: фирмата иска предплата за уреждане на документите, за намитане на работодател и за транспорт. Тъй като има квоти за работници, обикновено прекарват българите през австрийската граница до Ит или до Испания, без визи, като всеки е длъжен да носи поне 300 евро за да може да мине границата безпроблемно. Като пристигнат, ги чака човек-свръзка. Тази свръзка се заема с осигуряването на работа и престой, но много са случаите работата да е на черно. То и няма как другояче да е, без работна виза нямаш право да останеш повече от 3 месеца! Та рисковете какви са? в най-лошия случай те закарват до европата и ти казват че в момента няма работа и ако искаш да се върнеш в Бг трябва да си платиш и обратния път. Ако решиш да останеш - вероятността да те наемат законно на работа е ... да не казвам нула, но там някъде. И така изгаряш със всичките пари които си дал на фирмата за "уреждането". Знам за такива фирми във Нова Загора. А, да не забравя: понеже много хора нямат пари да си предплат, има фирми които дават необходимите пари срещу ипотека на къщи и имоти. Няма да ви казвам колко хора са изгорели по този начин.
Втори тип: строителни фирми които имат договори с германски (и други) строителни фирми за строеж на даден обект. Строежа се дава формално на подизпълнение на Бг фирмата, която няма проблем да изпрати своите работници да работят до завършването на обекта. Дори това да трае повече от три месеца. На работника не се иска предплата, работи законно и е осигурен. Получава по-малко от немските (италианските) строители, но достатъчно за Бг стандартите. Една такава фирма познавам в Габрово. Те обаче трудно пускат обяви, обикновено използват собствени работници, на които могат да разчитат.

Сещам се за още един вариант, който се използваше масово в Полша. Събират групи от по 3-4 жени и пращат всяка една за 3 месеца да гледа семейство старци. На ротационен принцип, без визи, полузаконно. Намирам го адски изобретателно. Евала на хората.

(Uff)
Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 14/09/2004 :  15:55:14
Е що да е съмнително ?

Аз друго се сещам ...една девойка ми разправяше , че тръгнала така за дом.пом. в ит. Обиколили няколко града и шефа казал ...бе нещо не става та в Гърция :) Пак някви такива приказки от рода ..., но по принцип е така. И това ,че има лиценз къмпанито не е много гаранция. Просто са си узаконили взимането на пари. Като лицензираните фирми за работа в Кипър ....не може ли да помогнат на хората там. Пращат те някъде и арееее....изтегляш...на тръстиката :))))
А пък тия дето ги лицензират са по зле и от тях. Събраха народа на централна гара и 2 дена няма кой да отиде да им каже къде кога ....Министерство !!! Бля бля бля....говоря за официалната спогодба с Испания и групата организирана от Министерствуту на лицензите и лицензираните базработо стопяващу ;) и тям подобни .
Пробвай се , ако ти е мерак.

След 3 години само кантората на Бре Бре "Рога и копита" ще може да гарантира безпроблемни условия на труд и пълен протекшън и асистънс на кандитат уъркърите :) Мдааааа....оле ..оле оле . Оле оле ...МеКсИкАнСкА ВъЛнА :))))

Ае ;)

Modificato da - BreBre il 14/09/2004 15:58:30
Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 14/09/2004 :  15:56:58
Леле Уфф ....Сега те скивах. Издаде канала бе човек :)))

Изгоря ми хляба ;)

Vai ad inizio pagina

uff_

Messaggi 362

Spedito - 15/09/2004 :  23:11:55
Ама аз не знаех че ти ... таковата ... с тея фирми... аааа, има нещо съмнително! ;)

Я си признай за рогатата кантора с пълен протекшън за чифтокопитни кандидат-уъркъри :)))
Vai ad inizio pagina

loris

Messaggi 1765

Spedito - 16/09/2004 :  00:29:27
x Didi 80: as imam stroitelna firma vav Bg, i redovno komandirovam rabotnizi vav Italia da ispalniavat moite obekti.

Tova e zakonno i kodirano ot italianskia zakon (T.U. 286/98, chlen 27). Vaznagrajdenieto triava da e ne po malko ot italianskoto (vav sluchai che rabotnika idva ot po bogata strana, zaplashta mu se po visokata), kakto narejda zakona D.Lgs. 72/2000.

Ot tvoia raskaz ima neshto samnitelno vav deinostta na tazi firma, poneje tia prodava rabotna raka na treti liza, a ne ia pozva direktno (vav takav sluchai ne triava nikakav lizens).

Vav Italia posrednichestvo na rabotna raka e prestaplenie, i e nakazano ot 3 do 5 godini zatvor. Tuk se naricha "intermediazione di manodopera", ili po jargonova forma "caporalato".

Prodajba na rabotna raka moje da se poluchi SAMO sas spezialen lizens izdaden ot ministerstvoto na truda (italianskoto), no iziskaniata sa dosta goliami ot fiansova i organizazionna gledna tochka. Samo goliami firmi imat podoben lizens (Adecco, Manpower, Vedior...), no te raspolagat sas goliami sredstva.

Ako iskash da se overish dali firmata e seriozna, iskai da ti pokajat lizensa izdaden ot italianskoto ministerstvo na truda (Ministero del Lavoro), a ne bulgarskia, koeto NE vaji vav Italia.

Vav momenta niama spogodba mejdo bulgarskia osigoritelen institut (N.O.I.) i italianskia INPS, taka che osigorovkite shte triava da se platiat i vav dvete strani.

Da komandirovash rabotnizi vav Italia e vazmojno i zakonno, no si zaslujava samo za VISOKO KVALIFIZIRANI rabotnizi.

Samniava me che nisko kvalifizirana rabotna raka (domakinstvo, ili gledane na vazrasti hora) moje da bade is zialo zakonna, poneje chasovata rabota (ako se zaplashta po zakon zaplata, osigorovki vav dvete strani, zastrachovka, hrana i jilishte) shte bade ne po malko ot 14-15 Euro na chas. I varcho tazi suma triava da se kachi pechalbata na firmata...

Ne go kazvam sas zel da onijavam tazi kategoria rabotnizi, no prosto tova e zena nevazmojna za italiansko semeistvo, osven da ne e iskliuchitelno mnogo bogato.

Ako se obarnesh kam takava firma shte poluchish rabotna viza, no triava da si na iasno che ako niamat italianski lizens (bich se ochudil ako go imat), vizata ti otpada.

Ako doide proverka, estestveno...

Nadiavam se da sam ti pomognal.

Loris

Vai ad inizio pagina

rosa

Messaggi 79

Spedito - 16/09/2004 :  09:38:23
Mnogo ne sam nayasno s tova kak da si namerish rabota v Italia?
Vai ad inizio pagina

brebre

Messaggi 199

Spedito - 16/09/2004 :  10:00:44
Citazione:

Ама аз не знаех че ти ... таковата ... с тея фирми... аааа, има нещо съмнително! ;)

Я си признай за рогатата кантора с пълен протекшън за чифтокопитни кандидат-уъркъри :)))

Признанията на Бре Бре

Уважаеми Господин Уф :)

Официално компанията "Рога и Копита" Ентърпрайсис Лимитед Корпорейшън Интернешънъл Хюман Рисорсис ...мерсииииии е регистрирана като преводаческа агенция.
Това което правим е да превеждаме хора до територията на многоуважаваната от мен Република Италия.
Според мен ги превеждаме до една полянка по една пътечка …., но те на това му викат Италия. Не знам може и да са прави. Клиентите винаги имат право.
Този бизнес е започнал навярно още от дядо ми МитЮ Митеф Груев ....Той е превеждал крави до кларницата в съседното село Мало Големо. Аз съм горд с моя дядо МитЮ Митеф Груев тъй като той се явява първия официално регистриран cowboy в България т.е. говедарче.
Реших да възродя бизнеса на деду отмън.
С голяма изненада констатирах , че говеда в България вече няма . Вероятно консумацията на месо драстично се е увеличила както твърди статистическия институт или ловните дружинки са се преориентирали пазарно ...Това обаче тутакси наложи да сменя предмета на дейност и от касиерска компания – пренасяхме каси с бира с едно бусче да придадем на нашия преводачески бизнес човешко лице.
Набираме кандидати за превеждане чрез обяви от типа
Обучение на китара по цифров метод, Бързо и трайно отслабване за 10 дни , Образование в чужбина ….разбира се в началото вървеше трудно. Първите клиенти свалих с двуцевката на дядо МитЮ въпреки опитете им да напуснат кантората след първоначалните разговори . После разбира се бизнеса потръгна , което драстично намали разходите ми за боеприпаси .
Наблягаме основно на неквалифицираните кадри и ги квалифицираме на място. Много от тях вече са челници в труда и постигат стахановски успехи в борбата за изграждането на капиталистическото общество. Сбъдват се мечтите им за по добър живот.
Всичко това наложи компанията "Рога и Копита" Ентърпрайсис Лимитед Корпорейшън Интернешънъл Хюман Рисорсис като търсен партньор в редица страни . Особенно търсени сме в България .

Това ни радва и стопля студените ни като сибирски бонбончета /лед/ сърца.

В момента разработваме нови преводачески услуги напълно в контекста на по тясна евпопейска интеграция и в съответствие с нуждите на нашите десетки клиенти. Нашите иновативни способи не остават незабелязани от редица органи в ЕС и това още веднъж ни дава основание да считаме , че сме на прав път в борбата с безработицата .

Бре Бре чиъф оф боард :)

Хайде след месец ще се обадя от стая 164 в южното крило на ...един хотел в София :)
Сега си уреждам нета там и резервацията :)
Vai ad inizio pagina

didi80

Messaggi 19

Spedito - 17/09/2004 :  13:45:11
Loris благодаря за информацията мисля, че тази фирма нещо не е в час, но ако ми издадат работна виза по някъв начин, дали няма да мога самостоятелно да си намеря работа в Италия. Толкова вестници пълни с обяви за работа сезонна или няк'ва там ...
Обаче дали тази виза ще ми е валидна? дори и да не работя при техния работодател.
знаеш ли бях в италия преди известно време.
питах за тяхния вестник "позвънете", научих как се казва
после си го купих и намерих 2 свободни работни места за мен и тогавашния ми приятел сега съпруг
заедно с това си намерих и приятелка италианка, при която щяхме да бъдем на квартира, дори тя се обади на работодателя и приказва с него
и той й казал, че трябва да имаме разрешителни за работа и престой
хайде престоя щяхме да си го оправим ама това разрешително за работа ни остана проблем.
Сега когато виждам тая фирма с тези оферти, че могат да ни издадат работна виза. Някак си все ми се ще да не мисля, че ще ми е доста трудно (за да не се откажа и да съжалявам), а с колко лъжи ще ме зарибяват те, а аз ще се правя че им вярвам, а за парите незнам...
то как се процедира с тази работна виза, отиваш и ти издават разрешително пак в Квестурата ли? как стоят нещата с таз работна виза
не искам подробности, а само в основни линии...
Vai ad inizio pagina

loris

Messaggi 1765

Spedito - 17/09/2004 :  17:16:40
x Didi 80: vizata koeto shte ti dadat e zakonna 100%.

Problema bi se poluchil samo ako te imat proverka ot ispektorstvoto na truda: vizite koeto sa poluchili otpadat.

No prez tova vreme ti si rabotish absoliutno zakonno bes nikakvi ogranichenia.

Jelaia ti kasmet.

Loris
Vai ad inizio pagina

elli

Messaggi 2

Spedito - 27/09/2004 :  14:53:16
Citazione:

x Didi 80: as imam stroitelna firma vav Bg, i redovno komandirovam rabotnizi vav Italia da ispalniavat moite obekti.

Tova e zakonno i kodirano ot italianskia zakon (T.U. 286/98, chlen 27). Vaznagrajdenieto triava da e ne po malko ot italianskoto (vav sluchai che rabotnika idva ot po bogata strana, zaplashta mu se po visokata), kakto narejda zakona D.Lgs. 72/2000.

Ot tvoia raskaz ima neshto samnitelno vav deinostta na tazi firma, poneje tia prodava rabotna raka na treti liza, a ne ia pozva direktno (vav takav sluchai ne triava nikakav lizens).

Vav Italia posrednichestvo na rabotna raka e prestaplenie, i e nakazano ot 3 do 5 godini zatvor. Tuk se naricha "intermediazione di manodopera", ili po jargonova forma "caporalato".

Prodajba na rabotna raka moje da se poluchi SAMO sas spezialen lizens izdaden ot ministerstvoto na truda (italianskoto), no iziskaniata sa dosta goliami ot fiansova i organizazionna gledna tochka. Samo goliami firmi imat podoben lizens (Adecco, Manpower, Vedior...), no te raspolagat sas goliami sredstva.

Ako iskash da se overish dali firmata e seriozna, iskai da ti pokajat lizensa izdaden ot italianskoto ministerstvo na truda (Ministero del Lavoro), a ne bulgarskia, koeto NE vaji vav Italia.

Vav momenta niama spogodba mejdo bulgarskia osigoritelen institut (N.O.I.) i italianskia INPS, taka che osigorovkite shte triava da se platiat i vav dvete strani.

Da komandirovash rabotnizi vav Italia e vazmojno i zakonno, no si zaslujava samo za VISOKO KVALIFIZIRANI rabotnizi.

Samniava me che nisko kvalifizirana rabotna raka (domakinstvo, ili gledane na vazrasti hora) moje da bade is zialo zakonna, poneje chasovata rabota (ako se zaplashta po zakon zaplata, osigorovki vav dvete strani, zastrachovka, hrana i jilishte) shte bade ne po malko ot 14-15 Euro na chas. I varcho tazi suma triava da se kachi pechalbata na firmata...

Ne go kazvam sas zel da onijavam tazi kategoria rabotnizi, no prosto tova e zena nevazmojna za italiansko semeistvo, osven da ne e iskliuchitelno mnogo bogato.

Ako se obarnesh kam takava firma shte poluchish rabotna viza, no triava da si na iasno che ako niamat italianski lizens (bich se ochudil ako go imat), vizata ti otpada.

Ako doide proverka, estestveno...

Nadiavam se da sam ti pomognal.

Loris

Vai ad inizio pagina

elli

Messaggi 2

Spedito - 27/09/2004 :  15:01:08
ZA LORIS
zdraveite
kazvam se Elena i ot blizo sedmica sam v Italia, na gosti na italianka.raboteh na korab kato servitior i slu4aino se zapoznah s tazi jena.tia iska da mi pomogne da vzema oficialni dokumenti, s koito da polu4a pravo na rabota. lo6oto e 4e az ne govoria tolkova dobar italianski, a tia ne e mnogo naiasno s ne6tata.molia vi bihte li mi pomognali ako znaete kak. rabotila sam 2 pati po 6 meseca za italianski korabni kompanii i 1 mesec na olimpiadata v Garcia.govoria perfektno angliiski i frenski. nujdaia se ot pomo6t a ne znam kade da ia nameria.ako re6ite da mi podadete raka, molia vi pi6ete mi na e'mail adressa, za6toto tuk v saita vsi4ko e na italianski i mi e trudno.e-mail: euenka@yahoo.com
predvaritelno blagodaria na vsi4ki koito re6at da mi pomognat
Elena
Vai ad inizio pagina
  Discussione precedente Discussione Discussione successiva  
 Forum bloccato  Discussione bloccata
 Versione stampabile
Vai a:
Bulgaria-Italia © 2002-2005 Bulgaria-Italia Vai ad inizio pagina
 Modded By: Image Forums 2001 This page was generated in 0,27 seconds. Snitz Forums 2000

Home | Notizie | Forum | Club | Associazione | Annunci | Directory | Biblioteca | Meteo | Foto del giorno | Immagini | Parole famose | Cerca
Turismo | Hotel | Shop | Traduzioni | Appunti di Viaggio | Bulgari in Italia | Cartoline | Sondaggi | Dicono di noi | SocNet  Български English Русский Franηais Български (Автоматичен превод)
Contattaci Bulgaria-Italia